Plugins - Really Simple SSL - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (462 entries)

en:  Please note that you can always save and finish the wizard later, use our %sdocumentation%s for additional information or log a %ssupport ticket%s if you need our assistance.
tr:  Yardımcıyı istediğniz anda kaydedip daha sonra bitirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak için %sbelgeler%s bölümüne bakabilir, yardım almak için %sdestek kaydı%s açabilirsiniz.

en:  You still have %s tasks open.
tr:  Tamamlanacak %s göreviniz var.

en: %s is a singleton class and you cannot create a second instance.
tr: %s bir singleton sınıfı olduğundan ikinci bir kopya oluşturamazsınız.

en: %sEnable%s or %sdismiss%s
tr: %sEtkinleştir%s ya da %syok say%s

en: %sMore info%s
tr: %sAyrıntılı bilgiler%s

en: %sMore info%s or %sdismiss%s
tr: %sAyrıntılı bilgi ver%s ya da %syok say%s

en: (Unknown)
tr: (Bilinmiyor)

en: (unknown)
tr: (bilinmiyor)

en: .htaccess is currently not %swritable%s.
tr: .htaccess dosyası şu anda %syazılabilir değil%s.

en: 301 .htaccess redirect is not enabled.
tr: 301 .htaccess yönlendirmesi etkinleştirilmemiş.

en: 301 Redirect
tr: 301 yönlendirme

en: 301 SSL redirect enabled
tr: 301 SSL yönlendirmesi etkin

en: 301 redirect to https set.
tr: Https 301 yönlendirmesi ayarlandı.

en: 301 redirect to https set: .htaccess redirect.
tr: 301 https yönlendirmesi ayarı: .htaccess yönlendirmesi.

en: A .htaccess redirect is faster and works better with caching. Really Simple SSL detects the redirect code that is most likely to work (99% of websites), but this is not 100%. Make sure you know how to regain access to your site if anything goes wrong!
tr: .htaccess yönlendirmesi daha hızlıdır ve ön bellek ile daha iyi çalışır. Really Simple SSL, çalışma olasılığı en yüksek olan yönlendirme kodunu algılar (%99 web sitesinde geçerli). Ancak gene de %100 değildir. Bir şeyler ters giderse sitenize nasıl yeniden erişebileceğinizi bildiğinizden emin olun!

en: A definition of a siteurl or homeurl was detected in your wp-config.php, but the file is not writable.
tr: Yapılandırma için wp-config.php dosyanızda bir siteurl veya homeurl ayarı yapılmış. Ancak dosya yazılabilir değil.

en: According to our information, your hosting provider does not allow any kind of SSL installation, other then their own paid certificate. For an alternative hosting provider with SSL, see this %sarticle%s.
tr: Bildiğimiz kadarıyla, barındırma hizmeti sağlayıcınız, kendi ücretli sertifikaları dışında başka bir SSL kurulumuna izin vermiyor. Farklı bir barındırma hizmeti sağlayıcısı için %sbu yazıya%s bakabilirsiniz.

en: According to our information, your hosting provider supplies your account with an SSL certificate by default. Please contact your %shosting support%s if this is not the case.
tr: Bildiğimiz kadarıyla, barındırma hizmeti sağlayıcınız hesabınıza varsayılan olarak bir SSL sertifikası sağlıyor. Farklı bir durum varsa %sbarındırma hizmeti destek ekibi%s ile görüşün.

en: Activate SSL
tr: SSL etkinleştir

en: Activate SSL networkwide
tr: SSL tüm ağ için etkinleştirilsin

en: Activate SSL per site
tr: SSL her bir site için etkinleştirilsin

en: Activate SSL per site or install a wildcard certificate to fix this.
tr: Bu sorunu çözmek için her site için SSL etkinleştirin ya da bir joker sertifika kurun.

en: Activate networkwide to fix this.
tr: Bu sorunu düzeltmek için tüm ağda etkinleştirin.

en: Add the following lines of code to your wp-config.php.
tr: Wp-config.php dosyasına aşağıdaki satırları ekleyin.

en: Add the following token as text record to your DNS records. We recommend to use a short TTL during installation, in case you need to change it.
tr: Aşağıdaki belirteci TXT DNS kaydı olarak ekleyin. Değiştirmeniz gerekirse diye, kurulum sırasında kısa bir TTL değeri kullanmanızı önerilir.

en: Adding a Content Security Policy
tr: İçerik güvenliği İlkesi ekleme

en: Adding a Permission Policy
tr: İzin ilkesi ekleme

en: After completing the installation, you can continue to the next step to complete your configuration.
tr: Kurulumu tamamladıktan sonra, yapılandırmanızı tamamlamak için bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

en: Alias domain check is not relevant for a subdomain
tr: Takma ad etki alanı denetimi bir alt etki alanıyla ilgili değildir

en: All tasks
tr: Tüm görevler

en: Almost ready to activate SSL!
tr: SSL etkinleştirilmek üzere!

en: Almost ready to migrate to SSL!
tr: Siteniz SSL kullanımına neredeyse hazır!

en: An SSL certificate has been detected
tr: Bir SSL sertifikası algılandı.

en: An SSL certificate was detected on your site.
tr: Sitenizde bir SSL sertifikası algılandı.

en: Any questions? See the %sdocumentation%s or the %sWordPress Forum%s.
tr: Sorunuz mu var? %sbelgeler%s veya %sWordPress forumu%s bölümlerine bakabilirsiniz.

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: As your order will be regenerated, you'll need to update your DNS text records.
tr: Siparişiniz yeniden üretileceğinden, DNS TXT kayıtlarınızı güncellemelisiniz.

en: Attempt %s.
tr: %s girişimi.

en: Attempting to install certificate using AutoSSL...
tr: Sertifika AutoSSL kullanılarak kurulmaya çalışılıyor...

en: Attempting to install certificate...
tr: Sertifika kurulmaya çalışılıyor...

en: Attempting to set DNS txt record...
tr: DNS TXT kaydı ayarlanmaya çalışılıyor...

en: Authorization not completed yet.
tr: Kimlik doğrulaması henüz tamamlanmamış.

en: Automatic renewal of your certificate was not possible. The SSL certificate should be %srenewed%s manually.
tr: Sertifikanız otomatik olarak yenilenemiyor. SSL sertifikasını el ile %syenilemelisiniz%s.

en: Basic SSL configuration finished! Improve your score with %sReally Simple SSL Pro%s.
tr: Temel SSL yapılandırması tamamlandı! %sReally Simple SSL Pro%s ile puanınızı yükseltebilirsiniz.

en: Beautiful recipes optimized for Google
tr: Google ile uyumlu güzel yemek tarifleri

en: Beautiful recipes optimized for Google.
tr: Google ile uyumlu güzel yemek tarifleri.

en: Because the $_SERVER["HTTPS"] variable is not set, your website may experience redirect loops.
tr: $_SERVER["HTTPS"] değişkeni ayarlanmadığı için, siteniz yönlendirme döngülerine girebilir.

en: Because your server does not pass a variable with which WordPress can detect SSL, WordPress may create redirect loops on SSL.
tr: Sunucunuz, WordPress tarafından SSL kullanımının algılanmasını sağlayacak bir değişken göndermediğinden, SSL kullanılırken WordPress yönlendirme döngülerine girebilir.

en: Because your site is behind a loadbalancer and is_ssl() returns false, you should add the following line of code to your wp-config.php.
tr: Siteniz bir yük dengeleyici arkasında olduğundan ve is_ssl() işlevinin sonucu yanlış olarak döndüğünden, wp-config.php dosyasına aşağıdaki satırları eklemelisiniz.

en: Before you begin!
tr: Başlamadan önce!

en: Before you enable the htaccess redirect, make sure you know how to %sregain access%s to your site in case of a redirect loop.
tr: htaccess yönlendirmesini etkinleştirmeden önce, bir yönlendirme döngüsü olması durumunda sitenize nasıl %syeniden erişebileceğinizi%s bildiğinizden emin olun.

en: Before you migrate, please check for:
tr: Geçiş yapmadan önce şunları denetleyin:

en: Below you will find the instructions for different hosting environments and configurations. If you start the process with the necessary instructions and credentials the next view steps will be done in no time.
tr: Aşağıda farklı barındırma ortamlarındaki yapılandırmalar için yönergeleri bulabilirsiniz. İşlemi yönergelere uyarak gerekli kimlik bilgileriyle başlatırsanız, sonraki görüntüleme adımları çok kısa sürer.

en: Bundle not available yet...
tr: Paket henüz kullanılamıyor...

en: By placing it outside the root folder, it is not accessible over the internet.
tr: Kök klasörün dışına yerleştirilen dosyalara İnternet üzerinden erişilemez.

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and how you can activate it.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınızı seçerseniz, ücretsiz SSL özelliğini sağlayıp sağlamadığını ve nasıl etkinleştirebileceğinizi söyleyebiliriz.

en: By selecting your hosting provider we can tell you if your hosting provider already supports free SSL, and/or where you can activate it.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınızı seçerseniz, ücretsiz SSL özelliğini sağlayıp sağlamadığını ve/veya nasıl etkinleştirebileceğinizi söyleyebiliriz.

en: CPanel host
tr: CPanel sunucusu

en: CPanel password
tr: CPanel parolası

en: CPanel recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
tr: cPanel bulundu. Sertifika büyük olasılıkla otomatik olarak kurulabilir.

en: CPanel username
tr: CPanel kullanıcı adı

en: Cancel
tr: İptal

en: Cannot activate SSL due to system configuration.
tr: Sistem yapılandırması nedeniyle SSL etkinleştirilemedi.

en: Certificate (CRT)
tr: Sertifika (CRT)

en: Certificate Authority Bundle (CABUNDLE)
tr: Sertifika sağlayıcı paketi (CABUNDLE)

en: Certificate already generated. It was renewed if required.
tr: Sertifika zaten oluşturulmuş. Gerekiyorsa yenilendi.

en: Challenge directory not writable.
tr: Sınama klasörü yazılabilir değil.

en: Changes saved successfully
tr: Değişiklikler kaydedildi

en: Check again
tr: Yeniden denetle

en: Check out Really Simple SSL Premium
tr: Really Simple SSL Premium sürümünü inceleyin

en: Check out Really Simple SSL Pro
tr: Really Simple SSL Pro sürümünü inceleyin

en: Checking PHP version...
tr: PHP sürümü denetleniyor...

en: Checking SSL certificate...
tr: SSL sertifikası denetleniyor...

en: Checking alias domain...
tr: Takma ad etki alanı denetleniyor...

en: Checking certs directory...
tr: Sertfikalar (certs) klasörü denetleniyor...

en: Checking challenge directory reachable over http...
tr: Sınama klasörüne HTTP üzerinden erişilebildiği denetleniyor...

en: Checking challenge directory...
tr: Sınama klasörü denetleniyor...

en: Checking for subdomain setup...
tr: Alt etki alanı kurulumu denetleniyor...

en: Checking for website configuration...
tr: Web sitesi yapılandırması denetleniyor...

en: Checking if CURL is available...
tr: CUR kullanılabiliyor mu denetleniyor...

en: Checking key directory...
tr: Anahtarlar (keys) klasörü denetleniyor...

en: Checking permissions...
tr: İzinler denetleniyor...

en: Checking server software...
tr: Sunucu yazılımı denetleniyor...

en: Choose option
tr: Seçim yapın

en: Click the refresh button.
tr: Yenile düğmesine tıklayın.

en: CloudWays api key
tr: CloudWays API anahtarı

en: CloudWays user email
tr: CloudWays kullanıcı e-posta adresi

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Configured for HTTP challenge
tr: HTTP sınaması için yapılandırıldı

en: Continue to renew.
tr: Yenilemeye geçin.

en: Conversion of websites %s percent complete.
tr: Web sitelerinin dönüşümü %s oranında tamamlandı.

en: Conversion of websites completed.
tr: Web sitelerinin dönüşümü tamamlandı.

en: Copied!
tr: Kopyalandı!

en: Copy content
tr: İçeriği kopyala

en: Could not automatically add TXT record. Please proceed manually, following the steps below.
tr: TXT kaydı otomatik olarak eklenemedi. Lütfen aşağıdaki adımları izleyerek el ile yapın.

en: Could not create test folder and file.
tr: Sınama klasörü ve dosyası oluşturulamadı.

en: Could not reach challenge directory over %s.
tr: %s üzerinden sınama klasörüne erişilemedi.

en: Could not retrieve server list
tr: Sunucu listesi alınamadı

en: Could not verify TXT record for domain %s
tr: %s etki alanı TXT kaydı doğrulanamadı

en: Could not verify alias domain.
tr: Takma ad etki alanı doğrulanamadı.

en: Create a certs directory
tr: Certs klasörünü oluşturun

en: Create a challenge directory
tr: Bir sınama klasörü oluşturun

en: Create a folder called “.well-known”
tr: ".well-known" adında bir klasör oluşturun

en: Create a folder called “ssl”
tr: "ssl" adında yeni bir klasör oluşturun

en: Create a key directory
tr: Bir anahtar klasörü oluşturun

en: Creating account...
tr: Hesap oluşturuluyor...

en: Credentials storage
tr: Kimlik bilgilerini saklama

en: DNS Verification
tr: DNS doğrulaması

en: DNS records were not verified yet. Please complete the previous step.
tr: DNS kayıtları henüz doğrulanmadı. Lütfen önceki adımı tamamlayın.

en: Deactivate, and revert to http. This will remove all changes by the plugin.
tr: Etkisizleştir ve HTTP kullanmaya dön. Bu işlem, eklenti tarafından yapılan tüm değişiklikleri kaldırır.

en: Deactivate, but stay on SSL.
tr: Etkisizleştir, ancak SSL kullanmayı sürdür.

en: Deactivate, keep https
tr: Etkisizleştir, HTTPS kullanmayı sürdür

en: Deactivate, revert to http
tr: Etkisizleştir, HTTP kullanmaya dön

en: Deactivating the plugin while keeping SSL will do the following:
tr: SSL korunurken eklenti devre dışı bırakıldığında şunlar olur:

en: Depending on your hosting provider, %smanual installation%s may be required.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınıza bağlı olarak, %sel ile kurulum%s gerekebilir.

en: Detected status of your setup.
tr: Kurulumunuzun durumu algılandı.

en: DirectAdmin host
tr: DirectAdmin sunucusu

en: DirectAdmin password
tr: DirectAdmin parolası

en: DirectAdmin recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
tr: DirectAdmin bulundu. Sertifika büyük olasılıkla otomatik olarak kurulabilir.

en: DirectAdmin username
tr: DirectAdmin kullanıcı adı

en: Directories
tr: Klasörler

en: Dismiss all Really Simple SSL notices
tr: Tüm Really Simple SSL bildirimlerini yok say

en: Documentation
tr: Belgeler

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Don't forget to change your settings in Google Analytics and Search Console.
tr: Google Analytics ve Search Console üzerindeki ayarlarınızı değiştirmeyi unutmayın.

en: Don't show again
tr: Bir daha görüntülenmesin

en: Download
tr: İndir

en: Download system status
tr: Sistem durumunu indir

en: Due to a recent update by WP Engine, we have changed your settings automatically to adapt.
tr: Yeni bir WP Engine güncellemesi nedeniyle, ayarlarınız otomatik olarak uyum sağlayacak şekilde değiştirildi.

en: Easily migrate your website to SSL.
tr: Web sitenizde SSL kullanmaya kolayca geçin.

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Enable 301 .htaccess redirect
tr: 301 .htaccess yönlendirmesini etkinleştir

en: Enable 301 redirect
tr: 301 yönlendirmesi etkinleştirilsin

en: Enable SSL
tr: SSL etkinleştir

en: Enable WordPress 301 redirect
tr: WordPress 301 yönlendirmesini etkinleştir

en: Enable a .htaccess redirect or WordPress redirect in the settings to create a 301 redirect.
tr: 301 yönlendirmesi yapmak için, .htaccess yönlendirmesini ya da ayarlar bölümünden WordPress yönlendirmesini etkinleştirin.

en: Enable this option to permanently dismiss all +1 notices in the 'Your progress' tab
tr: 'İlerlemeniz' sekmesindeki tüm +1 bildirimlerini kalıcı olarak kapatmak için bu seçeneği etkinleştirin

en: Enabling auto renew...
tr: Otomatik yenileme etkinleştiriliyor...

en: Error code %s
tr: Hata kodu %s

en: Error code %s.
tr: Hata kodu %s

en: Error enabling auto renew for Let's Encrypt
tr: Let's Encrypt otomatik yenilemesi etkinleştirilirken sorun çıktı

en: Error occurred when retrieving the webpage.
tr: Web sayfası alınırken sorun çıktı.

en: Errors were reported during installation
tr: Kurulum sırasında sorunlar bildirildi

en: Errors were reported during installation.
tr: Kurulum sırasında sorunlar bildirildi.

en: Failed retrieving access token
tr: Erişim kodu alınamadı

en: File missing. Please retry the previous steps.
tr: Dosya eksik. Lütfen önceki adımları yeniden deneyin.

en: Files not created yet...
tr: Dosyalar henüz oluşturulmadı...

en: Fire mixed content fixer with different method
tr: Karışık içerik düzeltici farklı yöntemle başlatılsın

en: General
tr: Genel

en: General Issues
tr: Genel konular

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Generating SSL certificate...
tr: SSL sertifikası üretiliyor...

en: Generation
tr: Üretme

en: Get ready with PRO!
tr: PRO ile hazırlanın!

en: Go PRO!
tr: PRO sürümüne geçin!

en: Go ahead, activate SSL!
tr: İlerle ve SSL kullanımını etkinleştir!

en: Go to activation
tr: Etkinleştirmeye geç

en: Go to dashboard
tr: Panoya git

en: Go to installation
tr: Kuruluma geç

en: HTTP Strict Transport Security is not enabled %s(Read more)%s.
tr: HTTP kısıtlı aktarım güvenliği etkinleştirilmemiş %s(Ayrıntıı bilgi alın)%s.

en: HTTP Strict Transport Security was enabled.
tr: HTTP kısıtlı aktarım güvenliği (HSTS) etkinleştirildi.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for a month now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
tr: Merhaba, Really Simple SSL sitenizi bir aydır güvende tutuyor, harika! Bir dakikanız varsa, lütfen bilinirliğini arttırmak için WordPress.org üzerinde bir değerlendirme yapmayı düşünürseniz size müteşekkir oluruz! Herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, bize %sileti gönderin%s.

en: Hi, Really Simple SSL has kept your site secure for some time now, awesome! If you have a moment, please consider leaving a review on WordPress.org to spread the word. We greatly appreciate it! If you have any questions or feedback, leave us a %smessage%s.
tr: Merhaba, Really Simple SSL sitenizi bir süredir güvende tutuyor, harika! Bir dakikanız varsa, lütfen bilinirliğini arttırmak için WordPress.org üzerinde bir değerlendirme yapmayı düşünürseniz size müteşekkir oluruz! Herhangi bir sorunuz veya geri bildiriminiz varsa, bize %sileti gönderin%s.

en: Hosting
tr: Barındırma

en: Hosting provider
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcı

en: Http references in your .css and .js files: change any http:// into https://
tr: .css ve .js dosyalarındaki HTTP referansları: http:// ifadelerini https:// olarak değiştirin

en: HttpOnly Secure cookies not set.
tr: HttpOnly güvenli çerezleri ayarlanmamış.

en: I agree to the Let's Encrypt %sTerms & Conditions%s
tr: Let's Encrypt %sHüküm ve koşullarını%s kabul ediyorum

en: I don't know, or not listed, proceed with installation
tr: Bilmiyorum veya listede yok. Kurulumu sürdür

en: If the challenge directory cannot be created, or is not reachable, you can either remove the server limitation, or change to DNS verification.
tr: Sınama klasörü oluşturulamaz ya da erişilemez ise, sunucu sınırlamasını kaldırabilir veya DNS doğrulamasına geçebilirsiniz.

en: If the challenge directory cannot be created, you can either remove the server limitation, or change to DNS verification.
tr: Sınama dizini oluşturulamazsa, sunucu sınırlamasını kaldırabilir veya DNS doğrulamasına geçebilirsiniz.

en: If the conversion does not proceed after a few minutes, click %shere%s to force the conversion process.
tr: Dönüşüm birkaç dakika sonra çalışmaya başlamazsa, işlemi dayatmak için %sburaya tıklayın%s.

en: If the setting 'stop editing the .htaccess file' is enabled, you can't change this setting.
tr: '.htaccess dosyası düzenlenemesin' seçeneği etkinleştirilmişse, bu ayar değiştirilemez.

en: If this is not the case, don't add this alias to your certificate.
tr: Durum farklıysa, bu takma adı sertifikanıza eklemeyin.

en: If this option is set to true, the mixed content fixer will fire on the init hook instead of the template_redirect hook. Only use this option when you experience problems with the mixed content fixer."
tr: Bu seçenek true olarak ayarlanırsa, karışık içerik düzeltici, template_redirect tetikleyicisi yerine init tetikleyicisinde çalışır. Bu seçeneği yalnız karışık içerik düzeltici ile sorun yaşadığınızda kullanın."

en: If this user stops editing, the lock will expire after %s minutes.
tr: Bu kullanıcı düzenlemeyi durdurursa, kilit %s dakika sonra açılır.

en: If you also want to secure subdomains like mail.domain.com, cpanel.domain.com, you have to use the %sDNS%s challenge.
tr: mail.websitem.com, cpanel.websitem.com gibi alt etki alanlarının da güvenliğini sağlamak istiyorsanız, %sDNS%s sınamasını kullanmalısınız.

en: If you entered your DNS records before, they need to be changed.
tr: Daha önce DNS kayıtları oluşturduysanız bunların değiştirilmesi gerekir.

en: If you just activated SSL, please check for:
tr: SSL etkinleştirmesini yeni yaptıysanız lütfen şunu denetleyin:

en: If you want to customize the Really Simple SSL .htaccess, you need to prevent Really Simple SSL from rewriting it. Enabling this option will do that.
tr: Really Simple SSL .htaccess dosyasını özelleştirmek istiyorsanız, bu seçeneği etkinleştirerek bu dosyaya Really Simple SSL tarafından yeniden yazılmasını engelleyebilirsiniz.

en: If you're sure it's set correctly, you can click the button to skip the DNS check.
tr: Doğru ayarlandığından eminseniz, DNS denetimini atlamak için düğmeye tıklayabilirsiniz.

en: If your hosting provider auto-renews your certificate, no action is required. Alternatively, you have the option to generate an SSL certificate with Really Simple SSL.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınız sertifikanızı otomatik olarak yeniliyorsa, herhangi bir işlem yapılması gerekmez. Alternatif olarak, Really Simple SSL ile bir SSL sertifikası oluşturma seçeneğiniz vardır.

en: If your hosting provider is not listed, and there's an SSL activation/installation link, please let us %sknow%s.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınız listede yoksa ve bir SSL etkinleştirme/kurulum bağlantısı varsa, lütfen %sbize bildirin%s.

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server
tr: SSL sertifikası olmayan bir etki alanından alınan görseller, biçem sayfaları veya komut dosyaları: Bunları kaldırın veya kendi sunucunuza taşıyın

en: Images, stylesheets or scripts from a domain without an SSL certificate: remove them or move to your own server.
tr: SSL sertifikası olmayan bir etki alanındaki görseller, biçem sayfaları veya komut dosyaları: Bunları kaldırın ya da kendi sunucunuza taşıyın.

en: Improve security - Upgrade to Pro
tr: Güvenliği arttırın. Pro sürümüne geçin

en: Improve security: Add security headers
tr: Güvenliği arttırın: Güvenlik üst bilgilerini ekleyin

en: Improve security: Enable HTTP Strict Transport Security (HSTS)
tr: Güvenliği artırın: HTTP kısıtlı aktarım güvenliğini etkinleştirin (HSTS)

en: In most cases you need to leave this enabled, to prevent mixed content issues on your site.
tr: Çoğu durumda, sitenizdeki karışık içerik sorunlarını önlemek için bu seçeneği etkinleştirilmiş olarak bırakmanız gerekir.

en: In some cases it takes a few minutes for the certificate to get detected. In that case, check back in a few minutes.
tr: Bazı durumlarda sertifikanın algılanması birkaç dakika sürer. Böyle bir durumda, birkaç dakika sonra yeniden denetleyin.

en: Include alias domain too?
tr: Takma etki alanı da eklensin mi?

en: Information about landing page redirects
tr: Açılış sayfası yönlendirmeleriyle ilgili bilgiler

en: Inside the folder called “.well-known” create a new folder called “acme-challenge”, with 644 writing permissions.
tr: ".well-known" klasörü içinde, 644 yazma izniyle "acme-challenge" adında yeni bir klasör oluşturun.

en: Inside the folder called “ssl” create a new folder called “certs”, with 644 writing permissions.
tr: "ssl" klasörü içinde, 644 yazma izniyle "certs" adında yeni bir klasör oluşturun.

en: Inside the folder called “ssl” create a new folder called “keys”, with 644 writing permissions.
tr: "ssl" klasörü içinde, 644 yazma izniyle "keys" adında yeni bir klasör oluşturun.

en: Install
tr: Kur

en: Install SSL certificate
tr: SSL sertifikası kur

en: Install your certificate.
tr: Sertifikanızı kurun.

en: Installation
tr: Uygulama Ek Kurulumu

en: Installation failed.
tr: Kurulamadı.

en: Installed
tr: Kurulmuş

en: Installing SSL certificate using PLESK API...
tr: SSL sertifikası PLESK API üzerinden kuruluyor...

en: Installing SSL certificate...
tr: SSL sertifikası kuruluyor...

en: Instructions
tr: Yönergeler

en: Instructions manual
tr: Yönerge rehberi

en: Is your site still not secure? Do the extensive site scan
tr: Siteniz hala güvenli değil mi? Kapsamlı site taraması yapın

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a localhost environment.
tr: Let's Encrypt yerel sunucu (localhost) ortamına kurulamaz.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subfolder configuration.
tr: Let's Encrypt alt klasör yapılandırmasına kurulamaz.

en: It is not possible to install Let's Encrypt on a subsite. Please go to the main site of your website.
tr: Let's Encrypt bir alt siteye kurulamaz. Lütfen kurulum işlemini web sitenizin ana sitesinde yapın.

en: Learn more about security headers
tr: Güvenlik üst bilgileri hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Leave a review
tr: Değerlendirin

en: Letʼs Encrypt is a free, automated and open certificate authority brought to you by the nonprofit Internet Security Research Group (ISRG).
tr: Let¹s Encrypt, kar amacı gütmeyen Internet Security Research Group (ISRG) tarafından sunulan ücretsiz, otomatik ve açık bir sertifika sağlayıcısıdır.

en: Lightweight plugin without any setup to make your site SSL proof
tr: Kurulum gerektirmeden, sitenizi SSL ile koruyan ve yük olmayan bir eklenti

en: Login credentials incorrect
tr: Oturum açma bilgileri yanlış

en: Major security issue!
tr: Önemli güvenlik sorunu!

en: Maybe later
tr: Belki sonra

en: Mixed Content
tr: Karışık içerik

en: Mixed content fixer
tr: Karışık içerik düzeltici

en: Mixed content fixer not enabled. Enable the option to fix mixed content on your site.
tr: Karışık içerik düzeltici etkinleştirilmemiş. Sitenizdeki karışık içeriği düzeltme seçeneğini etkinleştirin.

en: Mixed content fixer was successfully detected on the front-end.
tr: Ön yüzde karışık içerik düzeltici algılandı.

en: More info
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: Navigate in FTP or File Manager to one level above the root of your WordPress installation:
tr: FTP veya Dosya Yöneticisi ile WordPress kurulumunuzun kök klasörünün bir üst düzeyine gidin:

en: Navigate in FTP or File Manager to the root of your WordPress installation:
tr: FTP veya Dosya Yöneticisi ile WordPress kurulumunuzun kök klasörüne geçin:

en: Networkwide activation does not check if a site has an SSL certificate. It just migrates all sites to SSL.
tr: Tüm ağ etkinleştirmesi, bir sitenin SSL sertifikası olup olmadığını denetlemez. Yalnız tüm siteleri SSL kullanmaya yönlendirir.

en: Next step
tr: Sonraki adım

en: No
tr: Hayır

en: No 301 redirect is set. Enable the WordPress 301 redirect in the settings to get a 301 permanent redirect.
tr: 301 yönlendirmesi ayarlanmamış. Lütfen ayarlar bölümünden 301 kalıcı yönlendirmesini etkinleştirin.

en: No 301 redirect to SSL enabled.
tr: SSL üzerine 301 yönlendirmesi etkinleştirilmemiş.

en: No SSL certificate has been detected yet. In some cases this takes a few minutes.
tr: Herhangi bir SSL sertifikası algılanamadı. Bazı durumlarda bu işlem birkaç dakika sürer.

en: No SSL certificate has been detected.
tr: Herhangi bir SSL sertifikası algılanamadı.

en: No SSL detected
tr: Herhangi bir SSL algılanamadı

en: No SSL detected.
tr: Herhangi bir SSL algılanamadı.

en: No SSL detected. Use the retry button to check again.
tr: SSL kurulumu algılanamadı. Yeniden denetlemek için yeniden dene düğmesine tıklayın.

en: No choice has been made regarding networkwide or per site activation.
tr: Ağ geneli veya her site için etkinleştirme seçimi yapılmamış.

en: No recommended redirect rules detected.
tr: Herhangi bir önerilen yönlendirme kuralı algılanmadı.

en: No subdomain setup detected.
tr: Herhangi bir alt etki alanı kurulumu algılanmadı.

en: No valid list of domains.
tr: Geçerli bir etki alanı listesi bulunamadı.

en: Not all recommended security headers are installed
tr: Önerilen güvenlik üst bilgilerinin hepsi kurulmamış

en: Not recognized server.
tr: Sunucu tanınamadı.

en: Notifications
tr: Bildrimler

en: OCSP not supported, the certificate will be generated without OCSP.
tr: OCSP desteklenmiyor. Sertifika OCSP olmadan oluşturulacak.

en: Once every 5 minutes
tr: 5 dakikada bir

en: Once every day
tr: Günde bir

en: Once every minute
tr: Dakikada bir

en: Once every week
tr: Haftada bir

en: Open
tr: Açık

en: Options saved.
tr: Ayarlar kaydedildi.

en: Or set your wp-config.php to %swritable%s and reload this page.
tr: Ya da wp-config.php dosyasını %syazılabilir%s olarak ayarlayıp bu sayfayı yeniden yükleyin.

en: Or set your wp-config.php to writable and reload this page.
tr: Ya da wp-config.php dosyasını yazılabilir olarak ayarlayıp bu sayfayı yeniden yükleyin.

en: Or you can switch to DNS verification
tr: Ya da DNS doğrulamasına geçebilirsiniz

en: Order ID mismatch, regenerate order.
tr: Sipariş kodu bulunamadı. Yeniden sipariş verin.

en: Order successfully created.
tr: Sipariş oluşturuldu.

en: Order successfully retrieved.
tr: Sipariş alındı.

en: Our Plugins
tr: Eklentilerimiz

en: Our plugins
tr: Eklentilerimiz

en: Override SSL detection
tr: SSL algılaması atlansın

en: Please %srefresh detection%s if a certificate has been installed recently.
tr: Lütfen kısa süre önce bir sertifika kurduysanız %syeniden algılamayı%s deneyin.

en: Please activate it manually on your hosting dashboard.
tr: Lütfen barındırma panonuzdan el ile etkinleştirin.

en: Please activate it on your dashboard %smanually%s
tr: Lütfen panonuzdan %sel ile etkinleştirin%s

en: Please change your email address %shere%s and try again.
tr: Lütfen %sburadan%s e-posta adresinizi değiştirip yeniden deneyin.

en: Please check if the non www version of your site also points to this website.
tr: Lütfen sitenizin www olmayan sürümünün de bu web sitesini gösterdiğinden emin olun.

en: Please check if the www version of your site also points to this website.
tr: Lütfen sitenizin www sürümünün de bu web sitesini gösterdiğinden emin olun.

en: Please complete %smanually%s
tr: Lütfen %sel ile tamamlayın%s

en: Please complete manually in your hosting dashboard.
tr: Lütfen barındırma panonuzdan el ile tamamlayın.

en: Please complete the following step(s) first: %s
tr: Lütfen önce aşağıdaki adımları tamamlayın: %s

en: Please create a folder 'rsssl' in the uploads directory, with 644 permissions.
tr: Lütfen uploads klasöründe 644 izniyle 'rsssl' klasörü oluşturun.

en: Please double check your DNS txt record.
tr: Lütfen DNS TXT kaydınızı iki kez denetleyin.

en: Please note that auto-renewal with a DNS challenge might not be possible.
tr: DNS sınamasıyla otomatik yenilemenin yapılamayabileceğini unutmayın.

en: Please upgrade to the latest version to be able use the full functionality of the plugin.
tr: Eklentinin tüm özelliklerini kullanabilmek için lütfen son sürüme yükseltin.

en: Plesk host
tr: Plesk sunucusu

en: Plesk password
tr: Plesk parolası

en: Plesk recognized. Possibly the certificate can be installed automatically.
tr: Plesk bulundu. Sertifika büyük olasılıkla otomatik olarak kurulabilir.

en: Plesk username
tr: Plesk kullanıcı adı

en: Plugin dependency error
tr: Eklenti bağımlılığı sorunu

en: Premium Support
tr: Özel destek

en: Previous
tr: Önceki

en: Private Key (KEY)
tr: Kişisel anahtar (KEY)

en: Re-check
tr: Yeniden denetle

en: Read more
tr: Devamını oku

en: Read more about this add on.
tr: Bu eklenti hakkında ayrıntılı bilgi alın.

en: Really Simple Plugins
tr: Really Simple eklentileri

en: Really Simple SSL 4.0. Learn more about our newest major release.
tr: Really Simple SSL 4.0. En yeni sürüm hakkında ayrıntılı bilgi alın.

en: Really Simple SSL and Really Simple SSL add-ons do not process any personal identifiable information, so the GDPR does not apply to these plugins or usage of these plugins on your website. You can find our privacy policy <a href="%s" target="_blank">here</a>.
tr: Really Simple SSL ve eklentileri herhangi bir kişisel olarak tanımlayıcı bilgi işlemediğinden, KVKK (GDPR) bu eklentilere veya eklentilerin sitenizde kullanılmasına uygulanmaz. Gizlilik ilkemizi <a href="%s" target="_blank">buraya tıklayarak</a> görebilirsiniz.

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires PHP 5.6 or higher
tr: Really Simple SSL etkinleştirilemedi. Eklenti için PHP 5.6 veya üzeri gerekir

en: Really Simple SSL cannot be activated. The plugin requires WordPress 4.8 or higher
tr: Really Simple SSL etkinleştirilemedi. Eklenti için WordPress 4.8 veya üzeri gerekiyor

en: Really Simple SSL detected an SSL certificate, but has not been configured to enforce SSL.
tr: Really Simple SSL, bir SSL sertifikası algıladı. Ancak SSL dayatılacak şekilde yapılandırılmamış.

en: Really Simple SSL has converted all your websites to SSL.
tr: Really Simple SSL, tüm web siteleriniz SSL kullanacak şekilde dönüştürdü.

en: Really Simple SSL has converted all your websites to non SSL.
tr: Really Simple SSL, tüm web sitelerinizi SSL kullanmayacak şekilde dönüştürdü.

en: Really Simple SSL has received no response from the webpage.
tr: Really Simple SSL, web sayfasından yanıt alamadı.

en: Really Simple SSL is installed, but no valid SSL certificate is detected.
tr: Really Simple SSL kuruldu. Ancak geçerli bir SSL sertifikası algılanmadı.

en: Really Simple SSL pro is not up to date. Update Really Simple SSL pro to ensure compatibility.
tr: Really Simple SSL Pro güncel değil. Uyumluluk sorunu yaşamamak için Really Simple SSL Pro sürümünü güncelleyin.

en: Recommended security headers installed
tr: Önerilen güvenlik üst bilgileri kuruldu

en: Recommended security headers not enabled (%sRead more%s).
tr: Önerilen güvenlik üst bilgileri etkinleştirilmemiş (%sayrıntılı bilgi alın%s).

en: Redirect loops
tr: Yönlendirme döngüleri

en: Redirects all requests over HTTP to HTTPS using a PHP 301 redirect. Enable if the .htaccess redirect cannot be used, for example on NGINX servers.
tr: PHP 301 yönlendirmesini kullanarak HTTP üzerinden yapılan tüm istekleri HTTPS üzerine yönlendirir. NGINX sunucuları gibi .htaccess yönlendirmesinin kullanılamadığı ortamlarda etkinleştirin.

en: Refresh
tr: Yenile

en: Remaining tasks
tr: Kalan görevler

en: Retrieving Cloudways server data...
tr: Cloudways sunucu verileri alınıyor...

en: Retrieving DNS verification token...
tr: DNS doğrulama kodu alınıyor...

en: Retry
tr: Yeniden dene

en: SSL Activated
tr: SSL etkinleştirildi

en: SSL Not activated
tr: SSL etkinleştirilmemiş

en: SSL Status Test
tr: SSL durumu sınaması

en: SSL certificate should be generated and installed.
tr: SSL sertifikası üretilmeli ve kurulmalı.

en: SSL certificate will expire on %s.
tr: SSL sertifikasının süresi %s tarihinde dolacak.

en: SSL configuration finished!
tr: SSL yapılandırması tamamlandı!

en: SSL is activated network wide.
tr: SSL ağ genelinde etkinleştirildi.

en: SSL is activated on your site.
tr: Sitenizde SSL etkinleştirildi.

en: SSL is activated per site.
tr: Her site için SSL etkinleştirildi.

en: SSL is enabled networkwide.
tr: SSL ağ genelinde etkinleştirildi.

en: SSL is enabled on your site.
tr: Sitenizde SSL etkinleştirildi.

en: SSL is enabled per site.
tr: SSL her site için etkinleştirildi.

en: SSL is not enabled yet
tr: SSL henüz etkinleştirilmemiş

en: SSL is not enabled yet.
tr: SSL henüz etkinleştirilmemiş.

en: SSL is not enabled.
tr: SSL etkinleştirilmemiş.

en: SSL is not yet enabled on this site.
tr: Bu sitede henüz SSL etkinleştirilmemiş.

en: SSL is now activated. Check if your website is secure by following this article.
tr: SSL etkinleştirildi. Bu yazıyı okuyarak web sitenizin güvenli olup olmadığını denetleyin.

en: SSL settings
tr: SSL ayarları

en: SSL successfully installed on %s
tr: %s üzerine SSL kuruldu

en: SSL type:
tr: SSL türü:

en: SSL was already activated on your website!
tr: Web siteniz zaten SSL kullanıyor!

en: Save
tr: Kaydet

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Searching for link to SSL installation page on your server...
tr: Sunucunuzun SSL yükleme sayfası bağlantısı aranıyor...

en: Security Headers Test
tr: Güvenlik üst bilgileri sınaması

en: Select to enable SSL networkwide or per site.
tr: Tüm ağ ya da her bir site için SSL etkinleştirmeyi seçin.

en: Server type:
tr: Sunucu türü:

en: Set permissions to 644 to enable SSL generation.
tr: SSL üretilmesini etkinleştirmek için izinleri 644 olarak ayarlayın.

en: Set your wp-config.php to %swritable%s and reload this page.
tr: wp-config.php dosyasını %syazılabilir%s olarak ayarlayıp bu sayfayı yeniden yükleyin.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Setup
tr: Kurulum

en: Site conversion in progress. Please refresh this page to check if the process has finished. It will proceed in the background.
tr: Site dönüştürme işlemi arka planda sürdürülüyor. İşlemin bitip bitmediğini anlamak için bu sayfayı yenileyin.

en: Skip DNS check
tr: DNS denetimi atlansın

en: Some things can't be done automatically. Before you migrate, please check for:
tr: Bazı işlemler otomatik olarak yapılamaz. Taşınmadan önce şunları denetleyin:

en: Start
tr: Başlat

en: Stop editing the .htaccess file
tr: .htaccess dosyası düzenlenemesin

en: Store for renewal purposes. If not stored, renewal may need to be done manually.
tr: Yenileme için saklayın. Kaydetmezseniz, yenilemeyi el ile yapmanız gerekebilir.

en: Successfully added TXT record.
tr: TXT kaydı eklendi.

en: Successfully generated certificate.
tr: Sertifika oluşturuldu.

en: Successfully installed Let's Encrypt
tr: Let's Encrypt kuruldu

en: Successfully installed SSL
tr: SSL kuruldu

en: Successfully retrieved account
tr: Hesap alındı

en: Successfully retrieved server id and app id
tr: Sunucu kimliği ve uygulama kimliği alındı

en: Successfully verified DNS records
tr: DNS kayıtları doğrulandı

en: Successfully verified alias domain.
tr: Takma ad etki alanı doğrulandı.

en: Support
tr: Destek

en: Support forum
tr: Destek forumu

en: Switch to DNS verification
tr: DNS doğrulamasına geç

en: Switch to directory verification
tr: Klasör doğrulamasına geç

en: System Status
tr: Sistem durumu

en: System detection encountered issues
tr: Sitem algılaması bazı sorunlarla karşılaştı

en: Terms & Conditions
tr: Hüküm ve koşullar

en: The %s file is not writable. You can either use the WordPress redirect, add the rules manually, or set the file to %swritable%s.
tr: %s dosyası yazılabilir değil. WordPress yönlendirmesini kullanabilir, kuralları manuel olarak ekleyebilir veya dosyayı yazılabilir olarak ayarlayabilirsiniz.

en: The 'force-deactivate.php' file has to be renamed to .txt. Otherwise your ssl can be deactivated by anyone on the internet.
tr: 'Force-deactivate.php' dosyasının .txt olarak yeniden adlandırılması gerekiyor. Yoksa, SSL İnternet üzerinden herhangi biri tarafından devre dışı bırakılabilir.

en: The .htaccess redirect rules selected by this plugin failed in the test. Set manually or dismiss to leave on WordPress redirect.
tr: Bu eklenti tarafından seçilmiş .htaccess yönlendirme kuralları denemede başarısız oldu. WordPress yönlendirmesini kullanmak için el ile ayarlayın ya da yok sayın.

en: The .htaccess redirect will remain active
tr: .htaccess yönlendirmesi etkin kalır

en: The 301 .htaccess redirect is the fastest and most reliable redirect option.
tr: 301 .htaccess yönlendirmesi, en hızlı ve en güvenilir yönlendirme seçeneğidir.

en: The CA Bundle will sometimes be automatically detected. If not, you can use this file.
tr: Sertifika sağlayıcı paketi bazen otomatik olarak algılanır. Algılanmıyorsa şu dosyayı kullanabilirsiniz.

en: The DNS response for %s was %s, while it should be %s.
tr: %s için DNS %s yanıtı alındı. Ancak %s olmalıydı.

en: The Hosting Panel software was not recognized. Depending on your hosting provider, the generated certificate may need to be installed manually.
tr: Hosting Panel yazılımı bulundu. Barındırma hizmeti sağlayıcınıza bağlı olarak, üretilen sertifikanın el ile kurulması gerekebilir.

en: The PHP function CURL has successfully been detected.
tr: CURL PHP işlevi algılandı.

en: The PHP function CURL is not available on your server, which is required. Please contact your hosting provider.
tr: Sunucunuzda CURL PHP işlevi yok. Bu işlev gereklidir. Lütfen barındırma hizmeti sağlayıcınızla görüşün.

en: The Privacy Suite for WordPress
tr: WordPress için kişisel gizlilik araçları

en: The Really Simple SSL plugin folder in the /wp-content/plugins/ directory has been renamed to %s. This might cause issues when deactivating, or with premium add-ons. To fix this you can rename the Really Simple SSL folder back to the default %s.
tr: /wp-content/plugins/ klasöründeki Really Simple SSL eklenti klasörü %s olarak yeniden adlandırılmış. Bu durum, etkisizleştirme sırasında ya da premium eklentilerde sorunlara neden olabilir. Bu sorunu düzeltmek için Really Simple SSL klasörünün adını varsayılan değer olan %s yapabilirsiniz.

en: The SSL certificate has been renewed, and requires manual %sinstallation%s in your hosting dashboard.
tr: SSL sertifikası yenilendi. Barındırma panonuzdan el ile %skurmanız%s gerekiyor.

en: The URL you use to access your DirectAdmin dashboard. Ends on :2222.
tr: DirectAdmin panonuza erişmek için kullandığınız adres. :2222 ile biter.

en: The URL you use to access your Plesk dashboard. Ends on :8443.
tr: Plesk panonuza erişmek için kullandığınız adres. 8443 ile biter.

en: The URL you use to access your cPanel dashboard. Ends on :2083.
tr: cPanel panonuza erişmek için kullandığınız adres. :2083 ile biter.

en: The WordPress 301 redirect will stop working
tr: WordPress 301 yönlendirmesi çalışmayacak

en: The automatic installation of your certificate has failed. Please check your credentials, and retry the %sinstallation%s.
tr: Sertifikanız otomatik olarak kurulamadı. Lütfen kimlik bilgilerinizi denetleyin ve yeniden %skurmayı%s deneyin.

en: The certificate generation was rate limited for 10 minutes because the authorization failed.
tr: Kimlik doğrulaması yapılamadığından 10 dakika süre ile yeni sertifika oluşturulamaz.

en: The certificate installation was rate limited. Please try again later.
tr: Sertifika kurulumunda belli sürede sayı sınırı var. Lütfen bir süre sonra yeniden deneyin.

en: The certificate will get stored in this directory.
tr: Sertifika bu dizine kaydedilir.

en: The certs directory is not created yet.
tr: certs klasörü henüz oluşturulmamış.

en: The certs directory was successfully created.
tr: certs klasörü oluşturuldu.

en: The challenge directory is not created yet.
tr: Sınama klasörü henüz oluşturulmamış.

en: The challenge directory is used to verify the domain ownership.
tr: Sınama klasörü, etki alanı sahipliğini doğrulamak için kullanılır.

en: The challenge directory was successfully created.
tr: Sınama klasörü oluşturuldu.

en: The email address was not set. Please set the email address
tr: E-posta adresi ayarlanmamış. Lütfen e-posta adresini ayarlayın

en: The following directories do not have the necessary writing permissions.
tr: Şu klasörlerin gerekli yazma izinleri yok.

en: The key directory is needed to store the generated keys.
tr: Keys klasörü üretilmiş anahtarları depolamak için gereklidir.

en: The key directory is not created yet.
tr: Anahtar klasörü henüz oluşturulmamış.

en: The key directory was successfully created.
tr: Anahtar klasörü oluşturuldu.

en: The minimum requirements for the PHP version have not been met. Please upgrade to %s
tr: En düşük PHP sürümü gereksinimi karşılanmadı. Lütfen %s sürümüne yükseltin

en: The mixed content fixer could not be detected due to a cURL error: %s. cURL errors are often caused by an outdated version of PHP or cURL and don't affect the front-end of your site. Contact your hosting provider for a fix.
tr: Bir cURL sorunu nedeniyle karışık içerik düzeltici algılanamadı: %s. cURL sorunları genellikle eski PHP veya cURL sürümlerinden kaynaklanır ve sitenizin ön yüzünü etkilemez. Sorunu çözmek için barındırma hizmeti sağlayıcınızla görüşün.

en: The mixed content fixer is active, but was not detected on the frontpage.
tr: Karışık içerik düzeltici etkinleştirilmiş. Ancak ön yüzde algılanamadı.

en: The mixed content fixer will stop working
tr: Karışık içerik düzeltici çalışmaz

en: The non-www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
tr: Sitenizin www olmayan sürümü bu web sitesini göstermiyor. Sertifikaya eklemenizi de sağlayacağı için bunun yapılması önerilir.

en: The order is invalid, possibly due to too many failed authorization attempts. Please start at the previous step.
tr: Sipariş, büyük olasılıkla çok fazla başarısız kimlik doğrulama girişimi nedeniyle geçersiz. Lütfen önceki adımdan başlayın.

en: The private key can be uploaded or pasted in the appropriate field on your hosting dashboard.
tr: Kişisel anahtarı barındırma panonuzun ilgili alanına yükleyebilir ya da yapıştırabilrisiniz.

en: The recommended security headers are detected on your site.
tr: Önerilen güvenlik üst bilgileri sitenizde kurulu.

en: The required directories have the necessary writing permissions.
tr: Gerekli klasörlerin gerekli yazma izinleri var.

en: The system is not ready for the DNS verification yet. Please run the wizard again.
tr: Sistem henüz DNS doğrulamasına hazır değil. Lütfen yardımcıyı yeniden çalıştırın.

en: The system is not ready for the installation yet. Please run the wizard again.
tr: Sistem henüz kuruluma hazır değil. Lütfen yardımıyı yeniden çalıştırın.

en: The used domain for your email address is not allowed.
tr: E-posta adresiniz için kullanılan etki alanına izin verilmiyor.

en: The wizard is currently being edited by %s
tr: Yardımcı şu anda %s tarafından düzenleniyor

en: The www version of your site does not point to this website. This is recommended, as it will allow you to add it to the certificate as well.
tr: Sitenizin www sürümü bu web sitesini göstermiyor. Sertifikaya eklemenizi de sağlayacağı için bunun yapılması önerilir.

en: This detection method is not 100% accurate. If you’re certain an SSL certificate is present, please check “Override SSL detection” to continue activating SSL.
tr: Bu algılama yöntemi %100 kararlı çalışmaz. Bir SSL sertifikasının var olduğundan eminseniz, "SSL algılaması atlansın" seçeneğini işaretleyerek SSL etkinleştirme işlemini sürdürebilirsiniz.

en: This email address will used to create a Let's Encrypt account. This is also where you will receive renewal notifications.
tr: Bu e-posta adresi, Bir Let's Encrypt hesabı oluşturmak için kullanılacak. Yenileme bildirimleri de bu adrese gönderilecek.

en: This field is prefilled based on your configuration
tr: Bu alan yapılandırmanıza göre dolduruldu

en: This is a multisite configuration with subdomains, which requires a wildcard certificate. Wildcard certificates are part of the %spremium%s plan.
tr: Alt etki alanları ile bir Multisite yapılandırması kullanıyorsunuz. Bu kurulum için bir joker sertifika kullanılması gerekiyor. Joker sertifikalar %sPremium%s plan ile kullanılabilir.

en: This is the certificate, which you need to install in your hosting dashboard.
tr: Barındırma panonuzda kurmanız gereken sertifika.

en: This leads to issues when activating SSL networkwide since subdomains will be forced over SSL as well while they don't have a valid certificate.
tr: Bu durum, alt etki alanlarına SSL ile bağlanmak zorunlu kılındığı halde her sitenin geçerli bir sertifikası olmadığından tüm ağda SSL etkinleştirilirken sorunlara neden olur.

en: This option is enabled on the network menu.
tr: Bu ayar ağ menüsünden etkinleştirilmiş.

en: This will include both the www. and non-www. version of your domain.
tr: Bu, hem www. hem de www. olmayan etki alanı sürümlerini içermelidir.

en: Tips & Tricks
tr: İpuçları ve incelikler

en: To deactivate the plugin correctly, please select if you want to:
tr: Eklentiyi doğru şekilde etkisizleştirmek için aşağıdaki seçimleri yapın:

en: To ensure all traffic passes through SSL, please enable a 301 redirect.
tr: Tüm trafiğin SSL üzerinden geçeceğinden emin olmak için 301 yönlendirmesini etkinleştirin.

en: To set the httponly secure cookie settings, your wp-config.php has to be edited, but the file is not writable.
tr: Httponly güvenli çerez ayarlarını yapmak için wp-config.php dosyanızın düzenlenmesi gerekiyor, ancak dosya yazılabilir değil.

en: Token not generated. Please complete the previous step.
tr: Kod oluşturulamadı. Lütfen önceki adımı tamamlayın.

en: Token not received yet.
tr: Kod henüz alınmadı.

en: Token successfully retrieved.
tr: Kod alındı.

en: Trying to create directory in root of website.
tr: Web sitesinin kök klasöründe klasör oluşturulmaya çalışılıyor.

en: Unable to connect to cPanel
tr: cPanel bağlantısı kurulamadı

en: Upgrade to pro
tr: Pro sürümüne yükselt

en: Verifying DNS records...
tr: DNS kayıtları doğrulanıyor...

en: Warning
tr: Uyarı

en: We could not check the DNS records. If you just added the record, please check in a few minutes.
tr: DNS kayıtları denetlenemedi. Kaydı yeni eklediyseniz, lütfen birkaç dakika sonra yeniden deneyin.

en: We have tried to make our Wizard as simple and fast as possible. Although these questions are all necessary, if there’s any way you think we can improve the plugin, please let us %sknow%s!
tr: Yardımcıyı olabildiğince basit ve hızlı yapmaya çalıştık. Bu soruların hepsi gerekli olsa da, eklentiyi geliştirebileceğimizi düşünüyorsanız, lütfen %sbize iletin%s!

en: We strongly recommend to create a %sbackup%s of your site before activating SSL
tr: SSL kullanımını etkinleştirmeden önce sitenizin %syedeğini almanız%s önemle önerilir

en: We will now generate your SSL Certificate
tr: Şimdi SSL sertifikanızı üreteceğiz

en: WordPress 301 redirect enabled. We recommend to enable a 301 .htaccess redirect.
tr: WordPress 301 yönlendirmesi etkinleştirilmiş. 301 .htaccess yönlendirmesini etkinleştirmeniz önerilir.

en: Yes
tr: Evet

en: You already have a valid SSL certificate.
tr: Zaten geçerli bir SSL sertifikanız var.

en: You already have free SSL on your hosting environment.
tr: Barındırma ortamınızda zaten ücretsiz SSL sağlanıyor.

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support and increased security with HSTS included.
tr: Bu işlemi Pro sürümün otomatik taramasına bırakabilirsiniz. Ayrıca özel destek, HSTS ile arttırılmış güvenlik ve daha fazlasını da elde edersiniz!

en: You can also let the automatic scan of the pro version handle this for you, and get premium support, increased security with HSTS and more!
tr: Bu işlemleri Pro sürümün otomatik taramasına bırakabilirsiniz. Ayrıca özel destek, HSTS ile arttırılmış güvenlik ve daha fazlasını da elde edersiniz!

en: You can find your Plesk username and password in %s
tr: Plesk kullanıcı adınızı ve parolanızı %s üzerinde bulabilirsiniz

en: You can find your api key %shere%s (make sure you're logged in with your main account).
tr: API anahtarınızı %sburada%s bulabilirsiniz (ana hesabınızla oturum açtığınızdan emin olun).

en: You can follow these %sinstructions%s.
tr: %sBu yönergeleri%s izleyebilirsiniz.

en: You can manually check the DNS records in an %sonline tool%s.
tr: DNS kayıtlarını bir %sçevrimiçi araç%s ile denetleyebilirsiniz.

en: You can switch back to directory verification here.
tr: Buradan klasör doğrulamasına dönebilirsiniz.

en: You have a premium add-on with a version that is not compatible with the >4.0 release of Really Simple SSL.
tr: Really Simple SSL 4.0 ve üzeri sürümü ile uyumlu olmayan bir Premium eklentiniz var.

en: You have set a 301 redirect to SSL. This is important for SEO purposes
tr: SSL için 301 yönlendirmesini ayarladınız. Bu ayar SEO için önemlidir

en: You have switched to DNS verification.
tr: DNS doğrulamasına geçtiniz.

en: You have the Really Simple SSL Let's Encrypt beta add-on activated. This functionality has now been integrated in core, so you can deactivate the add-on.
tr: Really Simple SSL Let's Encrypt beta eklentisini etkinleştirmişsiniz. Bu özellik artık çekirdek ile bütünleşik olduğundan bu eklentiyi etkisizleştirebilirsiniz.

en: You have the required PHP version to continue.
tr: İlerlemek için gerekli PHP sürümüne sahipsiniz.

en: You may need to login in again.
tr: Yeniden oturum açmanız gerekebilir.

en: You run a Multisite installation with subdomains, but your site doesn't have a wildcard certificate.
tr: Alt etki alanları ile Multisite yapılandırması kullanıyorsunuz ancak sitenin joker sertifikası yok.

en: You run a Multisite installation with subfolders, which prevents this plugin from fixing your missing server variable in the wp-config.php.
tr: Alt klasörler ile Multisite yapılandırması kullanıyorsunuz. Bu kurulum, eklentinin wp-config.php dosyasında kayıp sunucu değişkenini düzeltmesini engelliyor.

en: You should have the www domain pointed to the same website as the non-www domain.
tr: www etki alanının www olmayan etki alanı ile aynı web sitesini göstermesini sağlamalısınız.

en: You still have %s task open. | You still have %s tasks open.
tr[0]: Tamamlanacak %s göreviniz var.
tr[1]: Tamamlanacak %s göreviniz var.

en: Your .htaccess file does not contain all recommended security headers.
tr: .htaccess dosyanızda önerilen tüm güvenlik üst bilgileri bulunmuyor.

en: Your Key and Certificate directories are not properly protected.
tr: Anahtar ve sertifika klasörleriniz doğru şekilde korunmuyor.

en: Your SSL certificate will expire soon.
tr: SSL sertifikanızın süresi yakında dolacak.

en: Your certificate is valid to: %s
tr: Sertifikanız şu tarihe kadar geçerli: %s

en: Your certificate will be renewed and installed automatically.
tr: Sertifikanız otomatik olarak yenilenecek ve kurulacak.

en: Your certificate will expire on %s.
tr: Sertifikanızın süresi %s tarihinde dolacak.

en: Your certificate will expire on %s. You can renew it %shere%s.
tr: Sertifikanızın süresi %s tarihinde dolacak. %sBuraya tıklayarak%s yenileyebilirsiniz.

en: Your domain meets the requirements for Let's Encrypt.
tr: Etki alanınız Let's Encrypt gereksinimlerini karşılıyor.

en: Your hosting environment does not allow automatic SSL installation.
tr: Barındırma ortamınız otomatik SSL kurulumuna izin vermiyor.

en: Your progress
tr: İlerlemeniz

en: Your server provides shell functionality, which offers additional methods to install SSL. If installing SSL using the default methods is not possible, you can install the shell add on.
tr: Sunucunuzda kabuk özelliği sunuluyor. Böylece SSL kurulumu için ek bir yöntem kullanılabilir. Varsayılan yöntem ile SSL kurulamazsa, kabuk eklentisini kurabilirsiniz.

en: Your site address will remain https://
tr: Site adresi https:// olarak kalır

en: Your site is secured with a valid SSL certificate!
tr: Sitenizin güvenliği SSL sertifikası ile sağlanıyor!

en: Your site uses Divi. This can require some additional steps before getting the secure lock.
tr: Sitenizde Divi teması kullanıyor. Güvenli kilit simgesini elde etmeden önce bazı ek işlemler gerekebilir.

en: Your site uses Elementor. This can require some additional steps before getting the secure lock.
tr: Siteniz Elementor temasını kullanıyor. Güvenli kilit simgesini elde etmeden önce bazı ek işlemler gerekebilir.

en: Your wp-config.php has to be edited, but is not writable.
tr: Yapılandırma için wp-config.php dosyasının düzenlenmesi gerekiyor. Ancak dosya yazılabilir değil.

en: copied!
tr: kopyalandı!

en: networkwide
tr: tüm ağda

en: no response
tr: yanıt alınamadı

en: per site
tr: her bir sitede
