Age of Wonders: Planetfall 2019 Yılında Çıkabilir!

Fantastik öğelerin bulunduğu strateji oyunlarını sevenler için özel olarak geliştirilen Age of Wonders: Planetfall’in ne zaman çıkacağı hakkında bilgilere ulaşıldı. Aynı zamanda oyun ile ilgili pek çok detay daha açığa çıktı.

Galaksiyi yönetmeye çalıştığınız bu oyunda parçalanmış galaktik imparatorluğu küllerinden canlandırmak için uğraş verecek, yapacağınız hamleler ile başarılı olmaya çalışacaksınız. Age of Wonders: Planetfall uzunca bir süredir Triumph Studios tarafından geliştirilmekte olup 2019 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

Oyun hem bilgisayarlar hem de konsollar için çıkacak olup fiyatı ile ilgili kesin bir bilgi bulunmamakta. Fakat çok yüksek bir fiyattan satışa sunulması beklenmiyor. Steam üzerine de gelmesi beklenen oyunun hem teklioyuncu modu hem de çokluoyuncu modu bulunacak. Oyuncu bu modlardan dilediğiyle vakit geçirebilecek. Aynı zamanda pek çok indirilebilir içeriğin de sunulması bekleniyor.

Yapımcısından açıklama geldi

Oyunun geliştirici şirketi Triumph Studios’un CEO’su Lennart Sas, oyun ile ilgili olarak açıklamasında; Paradox ile birlikte çalıştıkları son oyun olmasının heyecanının üzerlerinde olduğunu ifade etti. Oyunu üç yıldır geliştirdiklerini ifade eden Lennart Sas, Age of Wonders kadar başarılı bir oyun ortaya koymak istediklerini, özellikle başarıya uzanan oyunun temel özelliklerinden ödün vermemeyi amaçladıklarını söyledi.