Instagram Mail Değiştirme Rehberi

Instagram üzerinde mail adresinizi değiştirmek için uygulamanız gereken adımları anlatıyoruz. İşte Instagram mail değiştirmeye ilişkin bilinmesi gerekenler…

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarının başında Instagram gelmekte olup, Instagram üzerinde kayıt olduğunuz esnada sizden mail adresi, telefon numarası gibi bilgileri girmeniz istenmektedir. Mail bilgisi, hesabın güvenliğinin korunması ve gerekil bildirimlerin alınabilmesi için oldukça önemli olup, bu yüzden mail adresinin gerçekten kullanılan, güvenli bir adres olması gerekiyor. Ancak eğer Instagram mail adresinizin iyi durumda olmadığını hissediyorsanız o halde değiştirmeniz yararınıza olacaktır. Söz konusu değiştirme işlemi için de hemen aşağıda bahsedeceğimiz adımları kullanabilirsiniz.

Instagram Mail Değiştirme Yöntemi

İlk etapta Instagram uygulamasını görüntüleyiniz ve profilinize gidiniz. Ardından profil fotoğrafınızın hemen alt bölümünde bulunan Düzenle butonuna dokununuz. Ardından en alt kısımda bulunmakta olan Kişisel Bilgi Ayarları bölümüne yönleneceksiniz ve bu kısımda iletişim bilgilerinizi güncelleyebilmek için İletişim Bilgileri sekmesine girin.

Çıkan kısımda mail adresiniz gözükecek olup, eski mail adresinizi silip yerine yeni mail adresinizi yazarak ekleyiniz. Bu bağlamda mail adresinize gelen doğrulamayı da gerçekleştirerek Instagram mail değiştirme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem:

Instagram uygulaması üzerinden mail değişikliği yapmayı anlattık. Bu sefer de internet tarayıcısı üzerinden mail adresi değiştirmeye değinecek olursak; İlk olarak web tarayıcısı üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapınız ve ardından sol alt kısımda bulunmakta olan üç çizgi simgesine veyahut Daha Fazla metnini içeren bölüme tıklayınız. Sonrasında açılan kısımda listelenen seçenekler arasından Ayarlar sekmesine tıklayınız. Ardından hesap ayarlarını yönetebilirsiniz. Yeni sayfa içerisinde Hesaplar Merkezi gözükmekte olup, Kişisel Detaylar bölümünden mail adresinizi görüntüleyebilir ve yeni mail adresinizi yazarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Cevap bırakın