Instagram’da Belirli Kişilerin Yorumları Nasıl Engellenir?

Instagram gönderilerinizde belirli kişilerin yorum yapmasını engellemek istiyorsanız rehberimizdeki adımları uygulayabilirsiniz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Günümüzün en yaygın sosyal medya mecralarından biri olan Instagram üzerinde paylaştığınız bir gönderi tüm kişilerin yorumuna kapatılabiliyor. Aynı zamanda belirli kişilerin yorumlarını engelleme imkanınız da bulunuyor.


Gizlilik ayarlarında bulunan bir özellik sayesinde belirli kişilerin yorumlarını engelleyebiliyorsunuz. Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak basit bir şekilde yapabilirsiniz.


İlk etapta Ayarlar bölümüne girin ve oradan Gizlilik seçeneğine tıklayın. Etkileşimler sekmesinin altında yer alan Yorumlar bölümüne girip açılan sayfadan Şu Kişilerin Yorumlarını Engelle bölümüne girin. Ardından Arama bölümünü kullanıp yorum yapmasını istemediğiniz kişileri seçin. Böylece seçim yaptığınız kişiler artık fotoğraf ve videolarınızın altına yorum yazamayacaktır.


Eğer yorum yazmasını engellediğiniz kişilerin engelini kaldırmak isterseniz de ilgili kişinin sağ kısmında bulunan Engellemeyi Kaldır butonuna tıklamanız yeterlidir. İşlemi uygulamakta başarılı olamadıysanız aşağıdaki yorum bölümünden destek istemekten çekinmeyin.

Cevap bırakın