İnstagram da Yeni Özellik İkili Canlı Yayın Ortak Yayın Geliyor

İnstagram son zamanlar da sunduğu yeniliklere bir yenisini de eklemeye devam ediyor.

Son zamanların popüler sosyal medya uygulaması olan instagram bu kez de ” ikili canlı yayın” özelliğini kullanıcılarına sunmaya başlıyor.

İkili Canlı Yayın Özelliği Nedir ?

İnstagram bu yenilik ile siz instagram da canlı yaparken sizin canlı yayınınızı izleyen arkadaşınızı canlı yayına davet eden bu özellik ile canlı yayın anında ekran ikiye ayrılarak siz ve arkadaşınızın ortak canlı yayın yapmasını sağlıyor. Tabi ki bunu yaparken öncelikle yayına ortak olarak katılmasını istediğiniz kişiye davetiye yollamanız gerekiyor. Sonrası normal canlı yayın gibi beğeni ve yorumlar gelmeye devam ediyor.

Bu Özelliğin Eksileri Ve Artılarına Gelecek Olursak .

Canlı yayın anında ortak canlı yayına katılan misafir arkadaşlar isterse dilediği an yayından ayrılabilir. Yayını başlatan kişi isterse bu ikili canlı yayını kendi hikayeler bölümünün de paylaşabilir veya uygulamadan silebilir, telefonuna kaydedebilir.

Tabi ki bu özelliğin iyi yanları olacağı gibi kötü tarafları da karşımıza çıkacaktır.  Önümüzdeki günler içerisinde gelecek bu ikili canlı yayın özelliği ile instagram da bu yüzünden çok sayıda magazin ve haber servislerine malzeme olacak olaylar ve sansasyonel hadiseler yaşanacağını tahmin etmekteyiz.

 

Cevap bırakın