Instagram Profil Fotoğrafı Hususunda Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Yeni yazımızda daha iyi bir Instagram profil fotoğrafına sahip olunabilmesi açısından dikkat edilmesi gereken kurallara ilişkin olarak bilgilere yer veriyoruz. İşte tüm detaylar…

Sosyal medya platformlarından Instagram, 500 milyon günlük aktif kullanıcısı ile taktire şayan bir popülerlik içerisinde ve her geçen gün platformu daha çok kullanıcı kullanmakta. Peki Instagram üzerinde daha etkileyici, daha iyi bir profil fotoğrafına sahip olabilmek için hangi unsurlara dikkat etmek gerekmektedir? Yazımızda bunlara detaylı bir şekilde değinmek istedik:

Instagram platformu daha çok estetik ve görselliğin ön planda bulunduğu bir oluşum olup, bu yüzden paylaşmış olduğunuz fotoğrafların temasının aynı olması ve benzer tonlarda renklerin birlikte olması gözü daha az yoracaktır. Bunu yaptığınız zaman kullanıcılar da profilinizde gezindiklerinde daha çok vakit geçirmek isteyeceklerdir. Dolayısıyla profil fotoğrafının da tercih edilmekte olan tema ile konsept ve renk kaçışından bütünlük sağlaması önemli bir durumdur.

Profil fotoğrafının kırpılmaması

Instagram profil fotoğrafı ekleyecek olan kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biri fotoğrafı kırpmak oluyor. Çünkü fotoğrafı kırpmak orijinal halinin bozulmasına ve böylece fotoğrafın kalitesiz, çözünürlüğü düşük gözükmesine neden oluyor. Bazen uzaktan bakınca size iyi gibi gözüksede aslında genel izleniminizi olumsuz olarak etkiliyor ve profil fotoğrafınızın beğenilme seviyesinin düşmesine neden oluyor.

Profil fotoğrafınız için tercih edilecek olan renkler önem taşımakta olup, fotoğrafın konseptinde bulunacak olan renkler dikkatleri üzerinize çekmek ve hesapla etkileşim kurulmasını sağlamak açısından önem arz ediyor. Mevsimlere göre tercih edilebilecek turuncu, pembe gibi tonlar kışın ise gri, kahverengi gibi renklere yerini bırakabilir ve böylece daha iyi bir etkileşim yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda fotoğrafın açısı ve uygun ışık da son derece önemlidir. Fotoğrafta en iyi halinizi yakalayabilmek için birkaç açı deneyimlemeli ve günün altın saatlerinde ışığı arkaya almalısınız. Böylece fotoğrafın en iyi halini elde edebilirsiniz.

Günümüzde profil fotoğraflarında efektler çok yaygın bir şekilde kullanılmakta fakat bize göre efekt kullanmak fotoğrafın doğallığını ve güzelliğini yitirecek olan bir unsurdur ve bu yüzden gerçek – doğal olanı ön plana çıkarmanız daha hoş olacaktır. Aksi taktirde fotoğraf yapmacık gözükecektir ve sizin de platform üzerindeki öz güveninizin sarsılmasına sebep olabilecektir.

Profil fotoğrafını çok sık değiştirmeyin

Instagram üzerinde profil fotoğraflarınızı sık sık değiştirmemeye çalışın. Çünkü profil fotoğrafı hesabın yüzü konumunda yer almakta olup, diğer hesaplar genelde profil fotoğrafıyla hesabı tanımaktadırlar. Dolayısıyla Instagram’da akılda kalmak için sık bir şekilde profil fotoğrafı değişimi yapmamanız geekiyor.

Cevap bırakın