Instagram Son Görülme Özelliğinı Kapatma Yöntemi

Instagram’da son görülme özelliğinden rahatsız olanlar için yeni bir makale hazırladık. Şu An Aktif adlı özelliğinin nasıl kaldırıldığını anlatacağız.

Instagram sürekli güncellenen bir platform ve güncellemeler arasında dikkat çeken bir özellik de bir kişinin Instagram’da aktif olup olmadığını, eğer aktif değilse son görülmesinin ne olduğunu belirtiyor. Bu WhatsApp’ta da uzun zamandır kullanılan bir özellikti. Peki bundan rahatsız olanlar nasıl kapatacak?

İşte yöntemi:

İlk olarak Instagram uygulamanıza girin ve Profilinizi açın. Üç nokta simgesine tıklayın ve Seçenekler alanına geçin. Ayarlar alanına girin. Şimdi karşınıza Hareket Durumunu Göster yazılı bir seçenek gelecek. Yazının sağ tarafında tik işareti var. O tik işaretinin üzerine dokunursanız kapanacaktır. Kapattığınızda da artık insanlar sizin çevrim içi durumunuz ile ilgili bilgiler alamayacaktır.

Son görülme özelliğini kapattığınızda diğer kişiler sizin aktiflik bilgilerinize ulaşamadığı gibi siz de diğer kişilerin aktiflik bilgilerine ulaşamayacaksınız.

Cevap bırakın