Instagram Hikaye İndirme Yöntemi

Instagram sosyal medya platformunda nasıl hikaye indirebileceğinizi anlatıyoruz. İşte detaylar…

Günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da hikayeler özelliği sunulmuştu ve şu an epey ilgi gören Instagram özelliklerinden biri. Instagram için hikaye indirme imkanı da kullanıcılara sunuluyor. Ancak kullanıcılar bunu doğrudan uygulama üzerinden yapamıyor. Bunun sebebi de Instagram’ın hikayeleri 24 saat sonra kaybolacak şekilde ayarlaması ve haliyle indirme butonu sunmaması. Ancak kullanıcılar farklı bir araç yardımıyla indirmeyi yapabiliyor.

Instagram’da hikayeleri indirebilmek için kullanılabilecek araçların başında story Saver geliyor. Story Saver isimli uygulama Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor. Sürekli güncellenen ve böylece desteklenen bir uygulama olan Story Saver, Android kullanıcıları için Instagram hikayelerini indirme imkanı tanıyor. Kullanıcıların bu doğrultuda ilk olarak telefonlarına Play Store aracılığıyla Story Saver uygulamasını idnirmesi gerekiyor.

İndirme işlemini yaptıktan sonra StorySaver uygulamasını açın ve Instagram hesabınıza giriş yapın. Ardından dilerseniz ana sayfada bulunan kişilerden seçim yapıp dilerseniz de uygulamanın arama bölümünden hikayesini indirmek istediğiniz kişinin porfilini yazarak kolayca indirme işlemi yapabilirsiniz.

Eğer IOS işletim sistemi kullanıyorsanız o halde iStory uygulamasını kullanabilirsiniz. IStory uygulaması Apple cihazlarında kullanılabilen bir hikaye indirme uygulaması olup uygulamayı edindikten sonra hikayeyi gizli olarak tam ekran halinde görüntüleyebilir ve tam ekranda oynatılırken ekran kaydı alabilirsiniz.

Cevap bırakın