Instagram Anketleriyle Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda Instagram anketleriyle ilgili olarak bilinmesi gerekenlere değiniyor, Instagram anketinin nasıl yapıldığına dair bilgiler veriyoruz…

Popüler sosyal medya uygulamalarından Instgram’da anket fonksiyonu bulunmakta olup, Instagram’da direkt mesajla özelleştirilmiş cevaplar içeren bir anket oluşturabilirsiniz.

Oluşturduğunuz anket sistemiyle diğer Instagram kullanıcılarına merak ettiğiniz konularla ilgili sorular sorabilirsiniz. Direkt mesajlarda paylaşılan bir fotoğraf veya video ile özelleştirilebilen anket çıkartması ekleyerek anket sistemini aktif hale getirebilirsiniz.

 Instagram’da bulunan anket fonksiyonu özellikle işletmeler adına oldukça mühim bir özellik olup, işletmelerin takipçilerinden belirli konular hakkında fikir alabilmesini sağlamakta, işletmelerin hedef kitlesini daha kolay ölçümleyebilmesini sağlamaktadır.

Direkt mesajda anket oluşturmak için uygulanması gerekenler:

Akışın sağ üst köşesinde yer alan Messenger simgesine dokununuz ve konuşmayı açmak için Sohbetler listesinden bir grup adına dokununuz ve simgeye dokunup Anket’e giriniz. Sorunuzu ve cevapları giriniz ve sonrasında Anket Oluştur’a tıklayınız.

İnsanların grup sohbetinde anketinizde hangi şıkkı seçtiğini öğrenebilmek istiyorsanız akışın sağ üst köşesinde yer alan Messenger simgesine dokunup anketi gönderdiğiniz konuşmaya dokunun. Göndermiş olduğunuz anketin altından kişilerin hangi şıkkı tercih ettiğini öğrenebilirsiniz.

Cevap bırakın