Instagram Takipçi Sayısını Arttırmak İçin Öneriler

Instagram hesabınızın takipçi sayısını arttırmak için aşağıdaki maddeleri dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından Instagram’da takipçi sayısını arttırmak pek de kolay değil. Ancak aşağıdaki maddeler sayesinde takipçi sayınızı daha hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Farklı Olun

Instagram hesabınız diğer hesaplardan biraz daha farklı olmalı. İnsanların ilgisini çekebilecek şeyler yaptığınızda daha çok beğeni ve takipçi kazanıyorsunuz. Ama sıradan paylaşımlar takipçi sayısı arttırma konusunda pek etkili olamıyor.

Güncellik ve Hedef

Instagram hesabınızın belli bir alanı bulunmalı ve güncel olmalı. Sadece belli kategorilerde paylaşım yapmayı amaç edinmeli. Örneğin mizah üzerine kurulu bir Instagram hesabınız varsa burada mizah dışı paylaşımlar yapmanız takipçi çekmenize değil aksine kaybetmenize neden olur. Belirlediğiniz kategoride güncel görüntüler eklediğinizde yani düzenli olarak hesabınızla ilgilendiğinizde kitleniz sabit kalır ve organik bir şekilde de yükselmeye başlar.

Tanıtım

Instagram hesabınızı tanıtmak organik yoldan oldukça pahalı. Bu yüzden insanlar genelde takipçi satın alma gibi yöntemlere başvuruyorlar. Ancak bu tarz yöntemler yerine tanıtımınızı kendiniz emek vererek organik olarak yapabilirsiniz. Mesela sayfa tanıtımına izin veren forum sitelerinde tanıtabilirsiniz. Genellikle bu tanıtımlara kimselerin bakmadığı düşünülür ancak bir yerde sayfanızı veya sitenizi tanıttığınızda tekil hitinizde o gün belli zaman aralıklarında ciddi artışlar oluyor. Bu da tanıtımınızı ücretsiz ve organik bir şekilde yapmanız ve bunun işe yaraması anlamına geliyor.

Etkileşim

Tanıtımın yanında Instagram’da etkileşim hususları da çok önemli. İnsanlarla Instagram üzerinden etkileşime geçip dikkat çekebilirsiniz. Mesela farklı gönderilerin altına ilginç bir yorum bıraktığınızda dkikat çekebilir. Farklı sayfalarla irtibat kurabilirsiniz. Karşılıklı reklamlar yapabilirsiniz.

Hastag

Instagram üzerinde Hastag kullanılması da ziyaretçi sayısının artmasını sağlıyor. Böylelikle takipçi sayısını yükseltebiliyorsunuz. Ancak yaptığınız paylaşımlar ile alakalı olmayan Hastag ifadeleri sayfanıza uzun vadede zarar verebilir. O yüzden gönderiniz ile ilgili Hastag kullanmaya özen göstermelisiniz.

Cevap bırakın