Botech WZONE 4K Android TV Box İnceleme

Yeni inceleme içeriğimizle sizlerle beraberiz. Yazımızda Botech WZONE 4K Android TV Box modeli ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler vereceğiz.

4K TV modelleri günümüzde yüksek teknolojileri sayesinde sinema tadında film izlemeye imkan tanımaktadır. Özellikle büyük ekranlı bir 4K TV çok iyi film kalitesi sunabilmektedir. 4K teknolojisi her ne kadar yavaş yaygınlaşan bir teknolojisi olsada televizyon alanında artık standart halini almaya başlamıştır. Orta segment modellerin neredeyse tamamı artık 4K çözünürlük kullanmaktadır.

Öte yandan akıllı olmayan veya yeterli fonksiyonları bulunmayan ancak kullanım ömrü olan televizyonlar için şimdi incelemesini yapacağımız Botech WZONE 4K Android TV Box gibi çözümler kullanılabiliyor.

Tabiri caizse akıllı olmayan bir televizyonu akıllandıran yerli üretim Botech WZONE 4K Android TV Box cihazı, uygun fiyata makul miktarda özellik sunmayı hedefleyen bir ürün. İsminden de anlaşılabileceği üzere 4K çözünürlük desteğine sahip olan Botech WZONE Android TV modeli üst seviye bir deneyim sunmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Cihazda 8 GB eMMC depolama alanı, Bluetooth 4.2 teknolojisi, 2 GB DDR3 RAM yer almakta olup aynı zamanda Android 10 işletim sistemi kullanmaktadır. Bunun yanında beş yıl boyunca Android güncelleme desteği sunmakta olan ürünün yazılım itibariyle güçlü bir cihaz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

WZONE, ARM Cortex-A55 1.9 GHz 4 çekirdekli işlemciye sahiptir. Grafik işlemcisi ise ARM Mali G31 MP2’dir. Üründe üç USB girişi bulunmakta olup, aynı zamanda Ethernet girişine ve HDMI 2.1 girişine sahiptir. Cihazda yer alan Ethernet girişi 100 Mbps destek sunar. Bu da kullanıcıların işine yarayabilecek bir seviyedir. Ürünün 2.4 GHz ve 5 GHz kablosuz bağlantı standardı desteği de bulunmaktadır.

Ürünün microSD kart desteği bulunmaktadır ve kutu içerisinden adaptör, HDMI kablo, BT kumana, kullanım kılavuzu da çıkmaktadır.  Cihaz Dolby Audio desteğine sahiptir. Bu da önemli bir artı olarak dikkat çekmektedir. Netflix 4K HDR ve YouTube 4K yayın lisansı da bulunmaktadır.

Genel itibariyle tercih edebileceğiniz kullanışlı bir ürün olarak öne çıkmaktadır.

Cevap bırakın