Far Cry 2 Türkçe Yama Sorununu Nasıl Düzeltebileceğinizi Anlatıyoruz!

Far Cry 2’de meydana gelen Türkçe yama hatasını çözebilmeniz için size önereceğimiz etkili, basit bir yöntem var. Söz konusu yöntem tarafımdan denendi ve altyazılar da dahil olmak üzere oyun tamamen Türkçe oldu.

Far Cry serisinin yamaları genellikle maalesef pek çok kişide çalışmıyor. En bilindik sorun insanların yamayı yüklemesi fakat yamanın herhangi bir tepki vermemesi yani kurulumdan sonra çalışmaması. Türkçe yamayı yükleyip hala İngilizce olduğunu gören pek çok oyuncu da haliyle sorunun çözümünü Google’da arıyor. Şimdi size anlatacağım yöntem ile artık sorunun kaynağını aramanıza gerek kalmayacak çünkü kesin çözüm paylaşıyorum.

İlk önce oyunun 1.3 sürümü ile uyumlu olan yamayı bilgisayarınıza kurun. Yamayı, üreticisi Oyun Çeviri’nin internet sitesine girerek indirmenizi öneririm. İndirdikten sonra çalıştırın ve Manuel Arama’yı seçerek oyununuzun kurulu olduğu klasörü ve ardından da içindeki Bin klasörünü seçin. Kurulum zaten kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır.

Kurulumu yaptıktan sonra oyuna girdiğinizde Türkçe olmamasının sebebi ise programın dosyayı yanlış tanımlamasıdır. Yani siz kurulumda mecburen Bin klasörünü seçiyorsunuz fakat Bin klasörünün içerisinde bulunan Data_Win.32 klasörünü Bin klasörünün dışına çıkarmanız lazım.

Bunun için de Far Cry 2 klasörünün içindeki oyunun kısayolunun bulunduğu Bin klasörüne girin ve Data_Win.32’nin üzerine sağ tıklayıp Kes yapın. Şimdi tekrar Far Cry 2 klasörüne dönün ve sağ tıklayıp Yapıştır yapın. Karşınıza çıkan değişiklik sorularını onaylayın ve o şekilde oyuna tekrar girin. Sorununuz çözülecektir.

2 Yorumlar

  1. Rıza 18 Mayıs 2019
  2. Serhat 23 Eylül 2021

Cevap bırakın