Oyun Dünyasında Gelmiş Geçmiş En Vasat Oyunlar

Oyun dünyasında bugüne kadar pek çok oyun piyasaya sürüldü ancak bazıları eleştirmenler tarafından çok düşük puanlar alıp oyuncuların da yüzüne bakmadığı oyunlardı.

Aslında vasat şeklinde tabir edilebilecek çok fazla oyun çıktı ancak bu makalemizde oyun tarihinde en fazla dikkat çeken vasat oyunları listeleyeceğiz:

Superman 64

Oldukça kötü grafikleri ve oynanış sistemi bulunan Superman 64, en sıkıcı oyunlardan biri. Süpermen sevdalısı bir gencin dahi bu oyuna çok katlanabileceğini düşünmüyorum.

Big Rigs

Troll bir oyun olduğunu düşündüğüm Big Rigs ilginç mekaniklere sahip. Araç geri geri giderken normalde olduğundan çok daha hızlı gidiyor ve dağ tepeyi yol gibi aşıyor. Tabiri caizse düz duvara tırmanabilen araçları kullandığınız Big Rigs, belki de bildiğimiz yarış oyunlarına bir tepki için doğmuştur.

 

E.T. the Extra – Terrestrial

Bu oyun Atari için çok uzun zaman önce çıktı ve oyun dünyasının en kötü oyunlarından biri olarak lanse ediliyor. Çıktığı dönemin şartları ele alındığında dahi oldukça kötü olduğu ifade edilen oyun sadece bir aylık kısa bir süre içinde yapılmış.

Oyun meşhur E.T. filminden esinlenilerek yapılmış ancak maalesef yanına yaklaşamamış. İşte videosu:

Catfight

Bu oyun da oldukça eski. İki boyutlu bir dövüş oyunu olan Catfight’ı sesini tamamen kısmadan yarım saat oynayabilen bir oyuncuya helal olsun diyorum. Çünkü oyunun sesleri çok rahatsız edici. Aynı zamanda kontrolleri de oldukça sıkıntılı olan bu oyun, en vasat oyunlardan biri olarak gösteriliyor.

Kinect Star Wars

Bu oyun diğer iki oyuna nazaran daha yeni ve grafikleri güzel fakat oldukça başarısız bir oyun. Meşhur Star Wars’ın oyun versiyonu olarak karşımıza çıkarılacan Kinect Star Wars’ın kontrol isstemi ve genel olarak oynanış oldukça kötü.

 

Cevap bırakın