Sanal Gerçeklik Gözlüğüyle Kullanabileceğiniz 5 İddialı Mobil Uygulama

Bu yazımızda sanal gerçeklik gözlüğüyle kullanabileceğiniz 5 iddialı mobil uygulamaya değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar… 

Sanal gerçeklik deneyimini yaşamak için ucuz bir sanal gerçeklik gözlüğü ve VR uyumlu bir mobil uygulama yetiyor.  

Mobil uygulama mağazalarında uygun fiyatlı sanal gerçeklik gözlüğü aparatlarıyla beraber kullanılabilen çok sayıda mobil oyun ve uygulama bulunmaktadır. Sizler için bu tarz uygulamalardan beşine değineceğiz. 

VR Space Stalker 

360 VR uzay simülasyonu olarak bilinmekte olan VR Space Stalker, düşman gemilerini onlar size ulaşmadan patlatmanız gereken bir oyun. Oyunda ilerleyebilmek için asteroitlerin arasında pilotluk yaparak yolculuk etmeniz, çeşitli bulmacaları da çözmeniz gerekiyor. Bu bağlamda kapsamlı bir VR oyunu arayanlar için değerlendirilebilecek bir seçenek olarak öne çıkıyor. 

Orbulus VR 

Gerçekçi bir VR uygulaması olup gerçek dünyada ziyaret edemediğiniz yerlere doğru yolculuk yapmanızı sağlamaktadır.  Ucuz bir sanal gerçeklik gözlüğü ile kullanılabilen uygulama ile dünyanın dört bir yanından pek çok ikonik yeri ziyaret etme imkanınız vardır. 

Jurassic VR 

Rabbit Mountain tarafından geliştirilen Jurassic VR, tarih öncesi çağlarda dinozorların hüküm sürdüğü dönemlere gitmenizi sağlıyor. Dinozor temalı bir atmosfere VR gözlüğü ile dalabilmenizi ve böylece etkili bir tarihi deneyim yaşayabilmenizi sağlıyor. 

VR Roller Coaster  

VR için geliştirilen pek çok Roller Coster uygulaması bulunuyor ancak bunların hepsi aynı kalitede değil. Play Store üzerinde 5 milyondan fazla indirmeye sahip olan sürümü indirmenizi öneriyoruz. Frag tarafından geliştirilen oyun, roller coaster deneyimini evinizden kolayca yaşamanızı sağlıyor. 

VR Noir 

İnteraktif bir hikaye yapısı bulunan bu VR oyunu, gerçek ortamlar ve gerçek insanlar kullanılarak oluşturulduğu için zaman zaman üç boyutlu bir film havasına girmenizi sağlıyor. Para için özel bir işe girmeye zorlanan bir dedektif olan Veronice Coltrane rolünü üstlendiğiniz oyun interaktif hikaye yapısı ile dikkat çekmektedir. 

Cevap bırakın