Motorola’dan Virtual Viewer Geliyor!

Ünlü teknoloji şirketlerinden Motorola, Virtual Viewer ürününü kullanıcılarla buluşturuyor. İşte Motorola Virtual Viewer ile ilgili bilmeniz gerekenler…

Sanal gerçeklik teknolojisi aldı başını gidiyor. Her ne kadar bu teknoloji son günlerde biraz ilgi kaybetmiş olsada hala teknoloji şirketlerinin yatırım yapmaktan kaçınmadığı bir alan. Şimdi Motorola, Virtual Viewer ürünü ile bu alanda kendisine şans yaratmak istiyor.

Uzun zamandır Motorola’nın bir sanal gerçeklik kiti üretmesi bekleniyordu ve nitekim öyle de oldu. Ünlü teknoloji şirketi, Motorola Virtual Viewer ile karşımıza çıktı. VR kulaklığının frekansında çalışan ürün, aynı zamanda Moto Z akıllı telefonu ile tamamen uyumlu olmasıyla dikkat çekiyor. Moto serisi telefonlara özel yazılımsal özellikleri ile gelen ürün, böylece Motorola telefonlar ile birlikte kullandığınızda kendisini tam anlamıyla gösteriyor.

Motorola’nın Virtual Viewer cihazı ile ilgili şu an için bilgiler sınırlı yani özelliklerine dair çok fazla bilgi bulunmuyor. Yine de Motorola’nın Moto serisi telefonlar ile uyumklu özel bir sanal gerçeklik kiti çıkaracak olması bunu kayda değer bir gelişme olarak ön plana çıkarıyor. Fakat unutulmamalıdır ki Motorola bu alana girmekte de geç kaldı. Çünkü tabiri caizse atı alan Üsküdar’ı geçti. Diğer büyük teknoloji şirketleri çoktan pastadaki dilimlerini kaptılar. Bakalım ilerleyen süreçte bizleri ne gibi gelişmeler bekliyor?