Motorola Moto X4 Geekbench Üzerinde Görüldü

Akıllı telefon dünyasına kesin dönüş yapan Motorola, son olarak dün Moto Z2 Force modellerini tanıttı. Yeni amiral gemisi modellerini tanıttıktan hemen sonra markanın bir model üzerinde daha çalıştığı ortaya çıktı. Bu kez teknoloji devinin orta segment bir model üzerinde çalışmaları başladı. Motorola Moto X4 olarak adlandırılan yeni telefon bir süredir iddialara da yansımaktaydı. Fakat yapılan son açıklamalara göre Motorola Moto X4 akıllı telefonlarının Geekbench testleri görüldü. Böylelikle telefonların hem geleceği doğrulanmış oldu hem de yeni modelin özellikleri ortaya çıkmış oldu. Peki, Geekbench testlerinde sonuçlar nasıl?

Motorola Moto X4 Orta Sınıfın Amiral Gemilerinden Olacak

Paylaşılan test sonuçlarına bakacak olursak yeni model standart teknolojilerin üzerinde bir sistem kullanacak. Yani orta segment için yeni bir amiral gemisinin geleceğinden söz ediliyor. Şu an için tüm bilgiler kesin değil fakat, sadece test sonuçlarına bile bakacak olursak gerek RAM bellek kısmında gerek işlemci kısmında başarılı seçimler yapılmış.

Motorola Moto X4

İşlemci modeli olarak kısa süre önce tanıtımı yapılan yeni orta segment işlemci modeli Snapdragon 660 serisinin kullanıldığı görülüyor. 2.21 GHz değerine kadar hıza çıkabilen yeni işlemcilerin orta sınıfında amiral gemisi olarak tanıtıldığını da hatırlatalım. Amiral gemilerini aratmayacak saat hızına sahip olan işlemci modellerine yer verecek olan serinin, RAM bellek kısmındaysa 3 GB tercihinin yapılacağı belirtiliyor. Yine orta segment için yeterli görülen RAM bellek miktarının da testlerde doğrudan görüldüğünü ekleyelim.

Android 7.1.1 sürümü işletim sistemiyle test edildiği görülen akıllı telefonların, daha sonra güncelleme alacağı da görülüyor. Fakat Motorola Moto X4 modelinin hangi sürüme kadar güncelleneceği konusunda tabi ki bilgilerimiz yok. Bunun dışında 5.2 inç ekranlara sahip olması beklenen akıllı telefonların 12 MP ve 16 MP değerinde kameraları olacağı da bir başka bilgi. Yeni modelin Z2 Force sonrasında da kısa süre sonra tanıtılması bekleniyor.

Cevap bırakın