Motorola G7 Plus Telefonunun Özellikleri Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde Motorola G7 akıllı telefonu ile ilgili önemli gelişmeler yaşanmıştı. Bu sefer de Motorola G7 Plus akıllı telefonunun sahip olduğu nitelikler belli oldu. İşte detaylar…

Motorola şirketi her ne kadar akıllı telefon kategorisinde çok ön planda olmasada akıllı telefonlar henüz çıkmadan önce son derece popüler bir cep telefonu markasıydı. Şu an Lenovo çatısı altında çalışmalarını yürüten tüzel kişilik, G7 serisi ile kullanıcıları cezbetmeye çalışıyor.

Motorola G7 Plus’ın sahip olduğu nitelikler yeni sızıntılarla birlikte ortaya çıktı. Telefon 6.4  inç büyüklüğünde Full HD ekrana sahip. Sızıntılara göre telefonda Snapdragon 710 veyahut Snapdragon 670 işlemci bulunacak. Bunlardan hangisinin yer alacağı henüz kesin olarak belli değil. Ürünün RAM ve depolama alanı olarak ise iki farklı sürümünün bulunacağı konuşuluyor. Bunlar 4 GB RAM / 64 GB dahili depolama alanı ve 6 GB RAM / 128 GB dahili depolama alanı olarak öne çıkıyor. Telefon çift sim kart desteği sunuyor ve arka kısmında çift, ön kısmında ise tek kamera yer alıyor.

Telefon yazılım olarak direkt Android Pie ile gelecek ve uzun süre boyunca desteklenecek. Telefonda 3500 mAh büyüklüğünde bataryanın yer alacağı da gelen bilgiler arasında.