Motorola Moto G5S Fiyatları İçin Yeni Açıklama

Lenovo desteğinden sonra yeniden kendisini bulan Motorola, yeni akıllı telefonlarını hız kesmeden piyasaya sürmeye devam ediyor. Markanın son olarak amiral gemisi akıllı telefonlarını güncelleyeceği açıklanmış ve hemen arkasından da Z2 Force modelinin tanıtımı düzenlenmişti. Amiral gemisi serilerinin dışında da markanın yeni modeller geliştirmeye devam ettiği de bir gerçek. Bu noktada markanın son olarak Motorola Moto G5S modelinin de piyasaya sürülmeye hazırlandığını açıkladığını biliyoruz. Amiral gemisi akıllı telefonlardan farklı olarak çok daha basit özelliklere sahip olması ve dar bir sistem kullanması beklenen akıllı telefonların orta segmentin orta modellerinden biri olacağı da netlik kazanmıştı. Şimdiyse bu modellerin ne kadar fiyatla satılacağı konusunda yeni bilgiler var.

Motorola Moto G5S Avrupa Satış Fiyatı

Motorola Moto G5S modelinin orta seviye fiyatlarına geçmeden önce telefonların özelliklerini bir hatırlamak gerekiyor. Yeni telefonların içerisinde Snapdragon 430 işlemcileri yer alıyor. Orta sınıfın amiral gemisi olmasa bile başarılı gösterilen işlemcilerin yanı sıra kullanılacak olan RAM bellek miktarının ise 4 GB olduğunu açıklayalım. Aslında RAM bellek miktarına baktığımız zaman orta segmentin biraz daha üzerinde bir özelliğin konuşulduğunu görüyoruz. Fakat işlemci sınıfı ve belleklerin nesli amiral gemisi için uygun değil.

Motorola Moto G5S

Bunun yanı sıra 5.2 inç ekran ve Full HD ekran teknolojisine sahip olan akıllı telefonların IPS LCD panel kullanımı yaptığını da hatırlatmak gerekiyor. Android 7.1 işletim sistemine sahip olan telefonların tüm bu özellikleri ve 13 MP değerinde kameralarıyla beraber Avrupa fiyatının 300 Euro olacağı açıklandı.

Direk Lenovo ya da Motorola tarafından gelmemiş olsa da tüm bu iddialarda daha önce birçok kez akıllı telefonların fiyatları hakkında bilgiler veren Roland kaynağından geldi. Daha önce Roland bu tarz bilgileri verdiği için belli yaptırımlarla bile karşı karşıya kalmıştı. Bu nedenle yeni akıllı telefonların fiyatının muhtemelen doğru olması bekleniyor. Yine de Motorola Moto G5S için yetkili isimlerden Avrupa satış fiyatı açıklamasını beklemek gerekiyor.

Cevap bırakın