Game of Thrones Tarzında 5 Dizi

Bu içeriğimizde Game of Thrones tarzına sahip olan dizilerin hangileri olduğuna değiniyor, bu hususta 5 dizi önerisinde bulunuyoruz.

Game of Thrones dizisi son derece başarılı olan dizilerden biri olarak biliniyor. 2011 yılında başlayıp 2019 yılına kadar sekiz sezon boyunca izlenen dizide pek çok tarihi sahne bulunuyor. Peki Game of Thrones dizisinin tadında izlenebilecek olan diziler hangileridir? Yeni yazımızda bu hususta Game of Thrones tarzında olan 5 diziden bahsedeceğiz:

The Wheel of Time

Fantastik dizi önerisi arayanların tercih edebileceği bir yapım olup, Güçlü büyücü Moraine ve onun koruyucusunun dört genç ile beraber çıktığı gizemli yolculuğu konu almaktadır. Dizinin Türkçe ismi ise Zaman Çarkı olup, izlenmesi gereken diziler arasındadır.

The Borgias

Rönesans Dönemi İtalya’sında geçmekte olan bu dizide güçlerini korumak için neredeyse her şeyi yapabilecek olan , skandallarla dolu bir aile olarak bilinen Borgia ailesi konu ediniliyor. Borgia ailesini konu almakta olan dönem draması bir miktar kan ve şiddet de içermekte olup, tercih edebileceğiniz dizilerden iri olarak öne çıkıyor.

Black Sails

Eğer korsan temalı dizilerden hoşlanıyorsanız, Game of Thrones’a da benzemekte olan Black Sails dizisini mutlaka izleyin. Robert Louis Stevenson isimli İskoç yazarın Define Adası isimli romanının 20 yıl öncesini anlatmakta olan bir dizidir. Bu yüzden eğer romanı sevdiyseniz de bu diziyi izlemeniz gerekir diye düşünüyoruz.

Rome

2005 yılında yayınlanmaya başlanan Rome dizisi oldukça beğenilen bir diziydi. İki sezon boyunca süren dizi içerisinde pek çok ünlü oyuncu da yer almakta olup, kaliteli Antik Roma temalı bir dizi izlemek istiyorsanız Rome dizisine mutlaka göz atın.

The Tudors

İngiltere Kralı VIII. Henry’nin hayatını konu edinmekte olan The Tudors isimli dizi hem saray entrikalarına hem de dönemin İngiltere’sine değinmekte olup, bu dizide aynı zamanda Game of Thrones dizisinde ki Margaery Tyrell karakterini canlandırmakta olan Natalie Dormer’in onadığını da belirtelim.

Cevap bırakın