Facebook Profil Kilitleme Yöntemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İçeriğimizde sosyal medya mecralarından Facebook üzerinde nasıl profil kilitleyebileceğinizle ilgili bilgiler veriyor, Facebook profil kilitlemeye değiniyoruz.

Sosyal medya platformları arasında köklü yapıya sahip en bilindik platformlardan olan Facebook, günümüzde her ne kadar Instagram ve X’e göre daha az kullanılıyor olsada hala özellikle orta yaş ve üzerindeki kullanıcıların yaygın mecrası halindedir.

Facebook üzerindeki profilinize ilişkin olarak çeşitli düzenlemeler yapabilmektesiniz. Mesela profilinizi arkadaşlarınız dışında kalmakta olan tüm kişilerden gizleyebilirsiniz. Bu hususta Facebook profil kilitleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Profilinizi kilitlediğiniz zaman profilinizde yer alan fotoğrafı, kapak fotoğrafınızı ve diğer fotoğraflarınızı ,bunun yanı sıra gönderilerinizi sadece arkadaşlarınızın görmesini sağlarsınız. Bu bağlamda herkese açık olarak paylaşılan gönderiler dahi otomatik bir şekilde sadece arkadaşlara gözükecektir. Bu bağlamda Facebook profil kilitleme fonksiyonunun kullanıcılar için önemli bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Peki profil kilitleme nasıl yapılmaktadır?

Facebook profil kilitleme yöntemi:

İlk olarak Facebook uygulamanızı açınız. Ardından Profil sekmesine geliniz. Profili Düzenle yazan butonuna yanında yer almakta olan “…” üç nokta işaretine dokununuz. Ardından açılan menü içerisinden Profili Kilitle komutunu seçiniz. Sonrasında da uyarı penceresinde çıkan Profilini Kilitle butonuna dokunarak devam ediniz. Böylece Facebook profilinizi kilitlemiş olursunuz.

Facebook profilinin kilidi nasıl kaldırılır?

Kilitlediğiniz profilin kilidini açmak istiyorsanız da ilk olarak Profil sayfanızda “…” üç nokta simgesine dokunup ardından Profil Kilidini Aç yazan seçeneğin üzerine dokunmanız yeterli olacaktır. Bu sayede profiliniz eski haline gelmiş olacaktır. Konuyla ilgili sormak istediklerinizi alt bölümde bulunan yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Cevap bırakın