Twitter Kullanıcı Kitlesi Tekrar Yükselişe Geçti

Ünlü sosyal medya uygulaması Twitter’ı kullanan kişi sayısı giderek artıyor. Bir aralar artık eski popülerliğini yitirmeye başlayan Twitter, şu sıralar tekrar ilgi odağı olmaya başladı.

Twitter, son üç ayda 6 milyondan fazla kullanıcı kazandı. Bu şirket için çok sevindirici bir gelişme. Eskiden kullanıcı artışı konusunda çok daha yavaştı fakat artık Twitter’ın yeniden yükselişe geçtiğini söyleyebiliriz. Yeni 6 milyon kullanıcıdan 1 milyonu ABD vatandaşı. Geriye kalan 5 milyon ise farklı ülkelerden Twitter’ı tercih edenler. Aynı zamanda açıklanan finansal raporlara göre şirketin mali durumu da iyiye gidiyor.

2017’nin son üç aylık dönemini karla kapatmayı başaran Twitter, uzun süre sonra tekrar kar elde etmeye başlamıştı. 2018 yılında da bunu devam ettirmeye kararlı olan Twitter ekibi, bu doğrultuda ciddi çalışmalar sergiliyor.  Twitter kullanıcı kitlesinin yoğun artışının altında yatan bir diğer önemli sebep de Facebook’a olan güvenin azalması olarak gösteriliyor.

Facebook, her ne kadar Twitter kadar fazla söz paylaşılmayan bir platform olsada ve Twitter’da karakter sınırı olsada bu durum Twitter’ın Facebook’un en büyük alternatifi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Son zamanlarda Facebook’ta yaşanan gizlilik ihlali skandallarından sonra insanlar Facebook’u bırakıp Twitter’a yönlenmiş gözüküyor.

Twitter şu an kullanıcı kitlesini arttırmayı sürdürüyor. 2018 yılından en güçlü sosyal medya adreslerinden biri olarak çıkabilir.