Atari Cihazlarının Efsanevi 5 Arcade Oyunu

Bir zamanlar son derece popüler olan ve adeta Atari bağımlılığı ortaya çıkaran efsanevi 5 arcade oyununa sizler için değiniyoruz. 

Atari salonlarındaki arcade oyun makinelerinde oynanan oyunlar oyuncuya ayrı bir keyif verebiliyordu. Günümüzde her ne kadar çok yüksek grafik teknolojisi ve imkanlar ile çok iyi oyunlar ortaya çıkarılabiliyor olsada Atari salonlarının meşhur oyunlarının zevki de başka oluyordu. Peki en iyi arcade oyunları hangileri idi? 

Donkey Kong 

Mario’nun atası olarak bilinmekte olan Donkey Kong oyunu, macera ve bulmaca türlerine sahip olan, Nintendo tarafından geliştirilen bir oyundur ve piyasaya sürülme tarihi 1981’dir.  Dünya çapında 40 milyon adet satmayı başaran Donkey Kong, Nintendo markasının bu kadar ünlenmesinde ve başarılı olmasında büyük pay sahibidir. 

Street Fighter 

Capcom tarafından geliştirilen Street Fighter, dövüş oyunları için bir mihenk taşı olup, 1987 yılında piyasaya sürülmüştü.  Çok sayıda gencin Atari salonlarında cihazların başına kitlenmesine neden olan dövüş oyunu Street Fighter, oyun dünyasında hırsın vücut bulmuş hali idi. 

Pac-Man 

 1980 yılında piyasaya sürülen Pac Man, gelmiş geçmiş en iyi Arcade oyunlarından biri olarak kabul edilmektedir. Sonrasında farklı sürümlerle tekrar kendisini göstermiş olan Pac-Man , oyun dünyasında sembol haline gelmiş olan arcade oyunlarından biridir. 

Mario Bros 

Nintendo eliyle gelen Mario Bros. Yapımı 1983 yılında piyasaya sürülen arcade türündeki bir oyun olup, tarihin en fazla iz bırakan serilerinden biri olarak bilinmektedir. Bir prensesi kurtarabilmek için maceradan maceraya atılan ünlü tesisatçı Mario’nun rolüne büründüğünüz oyun unutulmayacak bir macera sunmakta olup, dünya tarihinin en fazla bilinen oyunu olarak kabul ediliyor. 

Mortal Kombat 

Popüler dövüş oyunu serilerinden Mortal Kombat, 90’lı yılların başında piyasaya sürülmüş ve en iyi dövüş oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Her karakterin kendisine has özel güçlerinin bulunduğu oyun aynı zamanda farklı atmosferiyle de oyuncuları etkilemeyi başarmıştı. 

Cevap bırakın