OG App Instagram Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kullanıcılara reklamsız bir Instagram deneyimi sunmayı vadetmekte olan OGG App isimli uygulamaya ilişkin bilgilere yer veriyoruz.

Instagram günümüzde en fazla kullanılan sosyal medya platformları arasında bulunmaktadır ancak platformla ilgili olarak en büyük şikayet platformun çok sayıda reklam içermesidir. Bu yüzden kullanıcılar reklamlardan bunalabilmektedir.

Reklamsız Instagram kullanmak isteyenler için son günlerde gündeme girmekte olan OG App isimli uygulama sunulmaktadır. Üstelik bu uygulama Play Store ve App Store üzerinde yer almaktadır. Ancak bu tamamen güvenli olduğu gibi bir anlama gelmemelidir. Haziran ayında kurulmuş olan Un1feed isimli şirketin oluşturduğu bir uygulamadır. Reddit, Instagram, Snapchat, Twitter gibi platformları tek bir çatı içerisinde toplama amacıyla tasarlanan uygulama şu ana kadar sadece Instagram desteği sunabilmiştir.

Melek yatırımcı Ali Partovi tarafından yapılan 1 milyon dolarlık yatırımla ortaya çıkarılan uygulama, iddia ettiğinden yola çıkarsak verileri saklamıyor ve kullanıcılara daha kaliteli bir Instagram deneyimi sunmayı amaçlıyor. Uzun bir süre boyunca uygulamayı ücretsiz olarak tutma kararı alan şirketin Og App sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Bunun için Google hesabınız veya telefon numaranızla kaydolmanız gerekiyor. Sonrasında Instagram kullanıcı adı veya şifreniz ile uygulamaya giriş yapmanız isteniyor.

Uygulamayı kullanırken fotoğraf ve hikaye paylaşamıyorsunuz. Yine de özel gönderi akışları oluşturup reels ve keşfet sekmelerini gizleyebileceğiniz bir sistem sunmaktadır. Ancak hikaye indirme v.b. gibi özellikler bulunmamaktadır. Bunların ileride sunulması bekleniyor.

Modlanan bir Instagram uygulaması değildir

OG App’yi farklı kılan unsur modlanan bir Instagram uygulaması olmamasıdır.  Boost for Reddit gibi bir istemci olduğunu söyleyebiliriz. Buna rağmen giriş yaparken Google hesabınızı ve Instagram hesabınızı teslim etmeniz riskli bir durum. Her ne kadar melek yatırımcı tarafından destek ile geliştirilmiş olsada güvenilir olup olmadığı belli değil. Henüz yeni kurulan bir şirket tarafından oluşturulmuş henüz yeni bir uygulama olduğu da göz önüne alındığı zaman indirmeden önce iki kez düşünmek gerekmekte.

Cevap bırakın