Moto Z Kullananlar İçin Yeni Güncelleme Paylaşıldı

Eğer Moto Z akıllı telefonunu kullanıyorsanız size bir müjdemiz var. Moto Z için Android Oreo yazılımı dağıtılıyor. Böylece en güncel yazılıma sahip olabileceksiniz.

Akıllı telefonlar çıkmadan önce dünyanın en popüler telefon markalarından biri olan Motorola, şimdilerde akıllı telefon kategorisinde Lenovo’nun alt markası olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü teknoloji şirketi, sunduğu telefonlar için güncellemelerin de yayılmasına, telefonlarının güncel kalmasına özen gösteriyor. Bu doğrultuda Moto Z akıllı telefonu için de yeni bir güncelleme hazırladı.

Güncellemenin boyutu epey fazla. Tam 1.4 GB boyutlu güncellemeyi telefonunuza yüklediğiniz zaman picture-in-picture modu, gelişmiş bildirim yönetim paneli ve daha pek çok özellik cihaza ekleniyor. Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile birlikte son güvenlik yamaları da sizin oluyor. Yani güncellemeyi yapmak sadece güncel bir işletim sistemi anlamında değil, güvenlik anlamında da önem arz ediyor.

İsterseniz Moto Z akıllı telefonunuzda yeni güncellemeden sorunsuz bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey eğer güncelleme otomatik olarak bildirim şeklinde gelmedi ise Ayarlar’a girip güncellemeyi manuel  olarak kontrol etmek. Bazen otomatik bildirim gelmesi için talimat verseniz de bildirim gelmeyebiliyor. Bu gibi durumlarda manuel kontrol yapabilirsiniz.