Instagram Story Arka Planı Değiştirme Yöntemi

Bu içeriğimizde popüler sosyal medya platformlarından Instagram’da Story arka planını nasıl değiştirebileceğinize değiniyoruz.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da story özelliği epey sevilen bir özellik ve platformda story arka plan değiştirme imkanınız da bulunuyor. Peki bu nasıl yapılıyor? Dilerseniz hemen değinelim.

Android’de Instagram Hikayesi Duvar Kağıdını Değiştirme Yöntemi:

Bunun için ilk olarak Instagram hesabınızı açınız. Yeni bir hikaye oluşturmak için sol üstte yer alan Hikayen yazısının üzerine dokununuz. Paylaşmak üzere rastgele bir fotoğraf seçiniz. Sonrasında üst menüde bulunan kalem aracını seçiniz. Ekranın altında çıkan renklerden dilediğinizi seçiniz. Seçmiş olduğunuz renk ile ekranı doldurabilmek için parmağınızı ekranda basılı tutunuz. Böylece arka plan hazırlanmış olacaktır.

Eğer dilerseniz şeffaf arka plan da oluşturabilirsiniz. Bunun için hikayenizde paylaşmak üzere rastgele bir fotoğraf seçip sonrasında Şeffaf Kalem aracını seçiniz. Bu araç kalem menüsünün içerisinde ikinci sırada bulunmaktadır. Sonrasında ekranın altında çıkan renklerden dilediğinizi seçiniz. O renk ile ekranı oldurabilmek için parmağınızı ekranda basılı tutunuz. Böylece işlem tamamlanacaktır.

Arka plan renginizi oluşturmanızın ardından Silgi aracını seçerek kullanmış olduğunuz fotoğraf üzerine uygulayabilir ve böylece farklı görsel efektler de uygulayabilirsiniz. 

Cevap bırakın