Instagram Çekilişler İçin Özel Sayfalara Yönelik Öneriler

Instagram üzerinde çekilişler yapıldığı herkesin malumu. Çekiliş için bulunan kurumların kitlesinin büyümesi ve rekabetin artması kurumların işini daha ciddiye almasına sebep oluyor. Peki çekiliş düzenleyen kişi ve kurumlar nasıl daha dikkat çekici bir hale getirilebilir? Detaylarıyla değiniyoruz.


Sosyal medya günümüzde kuşkusuz ki son derece büyük bir güç. Yoğun kitlelere ulaşabilmenizi sağlamakta. Yeni katılımcılara ulaşabilmenin en iyi yöntemlerinden biri yüksek takipçili hesaplar için reklam vermek. Ancak reklam vereceğiniz sayfayı iyi seçmeniz gerekiyor. Sayfanın kitlesinin gerçek olduğuna emin olmalısınız.


Reklam vereceğiniz sayfanın kategorisinin de uyum gösteriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Alakası olmayan sayfalara reklam vermemeye dikkat ediniz. Çekiliş sayfanızı büyütmek, daha fazla katılımcıya ulaşabilmek için dikkat etmeniz gereken noktalardan bir diğeri de ödülü ilgi çekici tutmanızdır. Ödülü ilgi çekici tuttuğunuz taktirde çekilişe katılım sayısında da büyük oranda artış görülecektir.


Kendinizi çekilişlerle de sınırlandırmayın. Sayfanızı daha iyi bir aşamaya taşıyabilmek için diğer çekiliş sayfalarına ek olarak etkinlikler eklemelisiniz. Mesela çeşitli yarışmalar düzenleyebilir ve farklı pek çok paylaşıma yer verebilirsiniz. Bu şekilde sayfanızın daha aktif olmasını sağlayabilirsiniz.


Son olarak önerimiz çekiliş sayfanızın paylaşılmasını sağlamanızdır. Bunu yaparken kullanıcılara arkadaşlarını etiketleme zorunluluğu gibi zorunluluklar sunarsanız onları kazanmak yerine tam tersi caymalarına neden olabilirsiniz. Bunun yerine kullanıcıların paylaşıp paylaşmama kararını alabilmelerini sağlamalısınız. Paylaşmalarını sağlamak içinse sizi sevmeleri, benimsemeleri gerekmektedir. Bu olduğunda zaten paylaşımlar da devamında gelecektir.

Cevap bırakın