Instagram’da Yakın Arkadaşlar Listesi Oluşturma Detaylı Anlatım

Instagram uygulamasında yakın arkadaşlar özelliği sayesinde paylaşımlarınızı daha fazla özelleştirebilmeniz mümkün. Yalnızca seçtiğiniz kişilere paylaşım yapmanızı sağlayan bu özelliğin nasıl kullanıldığına değiniyoruz.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram,  özellikle genç kitle tarafından epey kullanılıyor. Uygulama sürekli yeni özellikler kazanıyor ve böylece daha işlevsel bir hale geliyor. Geçtiğimiz aylarda da Yakın Arkadaşlar isimli bir özellik geldi. Bu özellik, aile ve akrabalarınız ile takipleşme yapıyorsanız bazı paylaşımları yalnızca onlarla yapmanıza yarıyor. Yakın Arkadaşlar özelliği, hikayeleri yakınlarınıza özel olarak rahatlıkla paylaşabilmenizi sağlamakta.

Özelliği açabilmek için ilk olarak profil sayfanızı görüntüleyin ve sağ üst köşede yer alan kullanıcı adınıza dokunun ve açılan menüden Yakın Arkadaşlar yazısını bulup girin.

Şimdi de takip ettiğiniz kullanıcıların bir listesi karşınıza çıkacak ve bu liste arasında gönderinizi paylaşmak istediğiniz kişileri seçeceksiniz. Ardından sağ tarafta yer alan Ekle butonuna tıklayarak arkadaşlarınızı bu listeye dahil etmeniz mümkün.

Listen sekmesine geçiş yaparak listenizi gözden geçirebilir ve yakın arkadaşlar listenize ekleyeceğiniz kişileri tanımladığınızda sağ üstte yer alan Bitti butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu ayarlamaların ardından artık geriye son bir adım kalıyor. Ana sayfadaki Hikayen butonuna giriyoruz ve paylaşmak istediğiniz içeriği seçiyoruz. Ardından Yakın Arkadaşlar butonuna tıklıyoruz. Böylece paylaşımız Yakın Arkadaşlar listesine eklediğiniz kişilere gözükecek, diğer Instagram takipçilerinize ise gözükmeyecek.