Instagram Önbellek Temizliği Yapma Yöntemi

Bu yazımızda Instagram platformunda nasıl ön bellek temizliği yapabileceğiniz hakkında bilgiler veriyoruz. İşte konuya dair ayrıntılar…

Dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da önbellek temizliğinin nasıl yapıldığıyla ilgili olarak bilgiler veriyoruz.

Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalar çerezlerden yararlandığından önbellek kullanmakta olup, önbellek ile uygulamanın daha hızlı açılması ve giriş bilgilerinizin hatırlanması mümkün oluyor. Ancak bir süre sonra önbellek dolmasından kaynaklanan cihazlarda yavaşlama ve donma problemleri meydana gelmekte olup, bu sorunları önleyebilmek için de Instagram önbellek temizleme işlemini kullanabilirsiniz.

Öncelikle bir uygulama veya tarayıcının daha verimli , hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan önbelleğin zararlı bir özellik olmadığını belirtelim. Ancak yine de önbellek kullanan uygulamaları zaman zaman temizleyerek cihazınızda hatrı sayılır bir depolama alanı elde edebiliriniz.

Instagram önbellek temizliği basit bir şekilde yapılabiliyor. Bunun için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açınız ve sonrasında Uygulamalar yazısının üzerine dokununuz. Daha sonrasında listelenen uygulamalar arasından Instagram’ın üzerine dokunun. Ardından Depolama veya Önbellek seçeneğini seçim sağ altta yer alan Önbelleği Temizle yazısının üzerine dokunarak bellek temizliği komutunu verin.

Bu anlatım Android için olup, iOS platformunda yapabilmek için maalesef uygulamayı silip tekrar yüklemeniz gerekmektedir. İşleme başlamak için Ayarlar uygulamasını açıp oradan Genel seçeneğini seçin ve iPhone Saklama Alanı bölümüne gidip tüm depolama verilerinin yüklenmesini bekledikten sonra Instagram uygulamasını bulun.   Uygulamayı Sil yazan seçeneğe basıp uygulamayı kaldırmak istediğinize dair onay yapın. Daha sonra App Store’u açıp Instagram’ı tekrar yükleyiniz.

Cevap bırakın