Takipçi Kazandıran Sitelerin Zararlı Yönlerine Dikkat!

Takipçi kazandıran siteleri günümüzde pek çok kişi kullanıyor ancak bu sitelerin ciddi bazı zararları olabiliyor. Bu yazımızda bu önemli zararlara değineceğiz.

Sosyal medyada takipçi sayınızı arttırmak için kullandığınız çeşitli takip sistemlerini kullanabilmek için bildiğiniz gibi o sisteme önce Twitter giriş bilgileriniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Giriş bilgileriniz ile girişinizi gerçekleştirirken haliyle şifre gibi özel bilgileri de giriyorsunuz. İşte bu siteler girmiş olduğunuz şifreleri kaydedebiliyor ve bunu kullanabiliyor. Hatta son zamanlarda takipçi sitelerini kullanan bazı popüler hesapların çalındığına dair bazı bilgilere ulaştık. Bu durum, şifrenizin başkaları tarafından erişelibilir hale geldiğini gösteriyor. Yani tabiri caizse sistem sahiplerinin insafına kalıyorsunuz. İsterlerse sizin mesajlarınızı ve benzeri kişisel bilgilerinizi okuyabilir, hatta hesabınızı ele geçirebilirler.

Takipçi kazandıran sitelerin hepsini elbette kötülemiyoruz ancak gerçekleri konuşmak gerekiyor. Basit bir yazılım ile güvenliğinizin hiçe sayılabilmesi durumu söz konusu. Bu yüzden özellikle güvenmediğiniz takipçi sitelerini kullanmayın.

Organik Takipçi Daha Yararlı

Takipçi kazandıran sitelerden elde etmiş olduğunuz takipçiler size organik bir kazanım sağlamaz. Twitter bir nebze bir kazanç sağlasada Instagram gibi bir uygulamada sizi tanımayan birinin fotoğraflarınız ile ilgilenmesi, etkileşim kurmanız epey zordur. Yani takipçi sayınız her ne kadar yükselmiş gibi gözüksede birbirinizi tanımadığınız için yeterli tepkiyi almanız mümkün değil.

Hatta bu organiklik hususunda şunu da söyleyelim; Genelde bu sistemlerde siz kredi kazanabilmek için tanımadığınız bir insanı takip edersiniz veya bir gönderisine beğeni yaparsınız. Ancak siz o insanla ilgilendiğiniz veya taktir ettiğiniz için bunu yapmadığınızdan otomatik olarak o kişiye sadece bir rakam kazandıracaksınız ve size sunulanlar da sadece bir rakam olacak.

O Halde Takipçi Sayım Nasıl Yükselecek?

Takipçi sayınızı kaliteli olarak yükseltebilmenin en güzel yolu paylaştığınız gönderiler ile gerçekten ilgilenebilecek bir kitle yaratmaktır. Ancak bunu yapabilmek için genelde farklı şeyler yapmalı yani üretmelisiniz. Bu tabii sizin hayal gücünüze kalan bir durum. Diğer insanların pek yapmadığı ve sizin de ilgi duyup eğlenebileceğiniz paylaşımlar yapmanız belki de size has güzel bir kitle oluşturacaktır ve takipçi sistemleri ile uğraşmanıza hiç gerek kalmayacaktır.

Cevap bırakın