Instagram Videolarını Bilgisayara İndirme Yöntemi

Instagram üzerindeki videoları masaüstüne nasıl indirebilirsiniz? Hazırladığımız yeni içeriğimizde bu konu üzerine eğilim gösteriyoruz.


Günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Instagram’da videoları masaüstüne indirerek daha sonra izleyebilmeniz mümkün. Bunun içn kullanabileceğiniz bazı yöntemler var. Ancak ilk olarak Instagram üzerinden video indirmenin pek çok telif hakkı problemine neden olabileceği konusunda hem fikir olmakta yarar var. Bu özelliğin gerekli izin alındığı halde veyahut gizlilik açısından sorun teşkil etmeyecek hallerde kullanılması gerekiyor.


İşleme geçelim:


İlk olarak indirmek istediğiniz videonun üzerine tıklayıp ve sonrasında videonun üzerine sağ tıklayarak İnceleme yazısına tıklayın. Bazı tarayıcılarda bu yazı değişkenlik gösterebilmektedir. Karşınıza çıkan kod sayfasında Ctrl + F tuş kombinasyonunu kullanın ve açılan alanda .mp4 araması yazıp bağlantıyı kopyalayın. Sonrasında yeni bir sekme açıp az önce kopyaladığınız bağlantıyı sekmeye yapıştırın.


Yapıştırdığınız bağlantıda az önce almış olduğunuz, indirmek istediğiniz videonun adresi olmalı. Bağlantıyı açtığınız zaman sağ tıkladığınız anda Video Olarak Kaydet seçeneğinin gelmesi gerekiyor. Tıkladığınız zaman dosya yöneticisi ekranı açılacak ve böylece videoyu bilgisayarınıza indirebileceksiniz.

Cevap bırakın