Instagram Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Instagram hesabınızı silebilmek için ilk olarak uygulamaya giriş yapmanız gerekiyor.

Instagram hesabınıza bağlandıktan sonra bu bağlantıya tıklayın.

Bağlantı sizi doğrudan silme sayfasına yönlendirecektir. Eğer giriş yapmadan girmeye çalıştıysanız haliyle bağlantı sizi giriş yapma ekranına yönlendirir. Girişinizi gerçekleştirdikten sonra da sorunsuzca yine silme ekranına geçebilirsiniz.

Silme ekranına girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir;

 

Bu ekranda görüldüğü üzere sizden ‘Gitmeden önce lütfen bize nedenini söyle’ şeklinde bir cümle ile beraber çeşitli seçenekler sunulmuş. Bu sorunun amacı sizin vereceğiniz cevaba göre Instagram’ın kendi geleceğini şekillendirmesi ile ilgili. Yani kullanıcının neden uygulamayı sildiğini anlayıp ona göre tedbir almak  istiyorlar. Haliyle burada dürüst bir seçim yapmanızın bir sakıncası yok. Kendinize uygun olan seçeneği işaretledikten sonra aşağıdaki ekrana yönlendirileceksiniz;

Bu ekranda yapmanız gereken şey Instagram hesap şifrenizi yazmak ve ardından aşağıdaki ‘Hesabımı kalıcı olarak kapat’ yazılı kırmızı butona tıklamaktır. Bu işlemi yaptığınızda hesabınız kalıcı olarak silineceği için size Instagram fotoğraflarınızı veya farklı yedeklemek istediğiniz şeyleri muhakkak yedeklemenizi öneririz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra artık Instagram hesabınız tamamen silinecektir.

Instagram hesabınızı sildikten sonra tekrar hesap açmak istediğinizde maalesef aynı ad ile hesap açmanız mümkün değil. Bu yüzden hesabınızı tamamen silmeden önce iyi düşünün.

Cevap bırakın