Instagram ve Facebook Profili Arasında Etkileşim Kurma Yöntemi

Yeni yazımızda Instagram hesabınız ile Facebook profiliniz arasında nasıl bağlantı kurabileceğiniz hakkında bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Facebook ve Instagram, Meta bünyesinde bulunan uygulamalar olup, bu durum ikisi arasındaki etkileşim imkanlarını hat safhaya çıkarmaktadır.

Instagram, 2012 yılında Facebook (yeni adıyla Meta) şirketine dahil oldu ve o zamandan bu yana iki uygulama arasında pek çok ortak nokta bulunuyor. Hesaplar arası bağlantı fonksiyonu da bunlardan biri olup, söz konusu özelliği kullanarak Facebook ve Instagram arasında kolayca bağlantı kurabiliyorsunuz.

Instagram hesabıyla Facebook profili arasında bağlantı kurma yöntemi:

İlk olarak Instagram profilinize giriniz ve Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Altta yer alan Hesaplar Merkezi’ne, sonrasında da Hesaplar Merkezi’ni Ayarla ‘ya dokununuz. Sonrasında Facebook Hesabı Ekle komutuna dokununuz ve bağlanmak istediğiniz hesaba giriş yapınız. Eğer zaten giriş yaptıysanız hesap karşınıza çıkacak olup hesabın seçimini yapınız. Sonrasında Evet’e ve akabinde Ayarlamayı Bitir’e dokununuz. Ardından profil fotoğrafınızı da senkronize edip etmek istemediğiniz dair çıkar soruda seçiminizi yapıp Devam’a dokununuz.

Hesap bağlantısı nasıl kaldırılır?

Instagram üzerinde Facebook hesap bağlantısı kaldırmak için de ilk olarak Instagram profilinize giriniz ve oradan Ayarlar bölümüne giriş yapınız. Alt kısımda yer alan Hesaplar Merkezi’ne, sonrasında da üstteki adınıza dokununuz. Bağlı Hesabınıza ve ardından Hesaplar Merkezi’nden Kaldır’a dokununuz. Sonrasında Devam komutunu vererek onaylayın ve böylece işlem tamamlanacaktır.

Cevap bırakın