Facebook İle Entegreli Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Facebook hesabınızla entegreli olarak çalışan uygulamaları hesabınızdan nasıl kaldırabileceğinizi anlatacağız.

İlk olarak Facebook hesabımıza girelim ve Ayarlar kısmına geçiş yapalım. Ayarlar kısmına girdikten sonra sol panelde yer alan Uygulamalar linkine tıklayalım.

Karşınıza Facebook ile giriş yapmış olduğunuz uygulamaların listesi çıkacaktır. Hangi uygulamayı kaldırmak istiyorsanız o uygulamanın üzerine gelerek çıkan çarpı işaretine bir kez tıklayın. Ardından  bir uyarı penceresi açılacak. Bu pencerede uygulama ile ilgili daha önce yapılmış olan Facebook paylaşımlarını da silmek istiyorsanız kutucuğu işaretleyin ve kaldır butonuna basın. Kaldır butonuna tıklamanız ile beraber artık söz konusu uygulama Facebook hesabınızdan tamamiyle kaldırılmış olacak.

Facebook Uygulamaları İle İlgili Önemli İkazımız

Facebook ile entegreli yani Facebook ile daha önce giriş yapmış olduğunuz  uygulamalardan artık kullanmadıklarınızı muhakkak silmenizi öneririz. Özellikle de bazen Facebook’ta izin vermediğiniz uygulamalar dahi sizin uygulamalar bölümünüzde izinli olarak gözüküyor. Bu tip durumlar tehlikelidir. Çünkü uygulamalar arkadaş listenize ulaşabilir ve sizin adınıza paylaşım dahi yapabilirler. Facebook hesabınız ile bir uygulamaya giriş yaparken seçici davranınız. Bazı uygulamalar oldukça tehlikeli olabilir. Facebook her ne kadar güvenli bir platform olsada her tehlikeyi hemen sezebilmeleri mümkün değildir. Bu yüzden iş biraz da bilinçli kullanım anlamında bizde bitiyor.

 

Cevap bırakın