Instagram’da Grup Sohbeti Yapma Yöntemi

Sosyal medya mecralarından Instagram üzerinde grup sohbetinin nasıl yapıldığı ile ilgili olarak bilgiler veriyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

En fazla kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram gelişim göstermeye devam etmekte olup, platform üzerinde sunulan özelliklerden birisi de grup sohbeti yapmaktır. Daha önce mesajlaşma fonksiyonu bile bulunmayan Instagram günümüzde grup sohbetleri için bile elverişli bir hale geldi. Peki birden fazla kişiyle aynı anda nasıl sohbet edeceksiniz?

İlk olarak Instagram mobil uygulamasını açınız ve ardından Sohbet ekranını açınız. Sağ üst köşede yer almakta olan yeni mesaj butonuna dokununuz. Mesaj göndermek istediğiniz Instagram kullanıcısını seçiniz ve sağ üst bölümde yer almakta olan Sohbet butonuna dokununuz. Grubunuz için ad veriniz ve böylece Instagram grub sohbetiniz aktif hale gelecektir.

Instagram Grup Sohbeti Özellikleri

Grup sohbeti kurduğunuz zaman gruba isim verme, ses kaydı gönderme, kalıcı veya geçici görseller gönderme, üye çıkarıp üye ekleme, sohbet bildirimlerini özelleştirme, gruptakilere GIF ve çıkartma gönderme, toplu görüntülü arama, toplu sesli arama gibi eylemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Grup Sohbetini Sonlandırma

Instagram grup sohbetini sona erdirmek için ilk olarak Instagram mobil uygulamanızı açıp sonrasında Sohbet ekranına giriniz ve sonlandırmak istediğiniz Instagram grup sohbetini açınız. Ekranın üst bölümünde yer alan bilgi satırına dokununuz ve açılan sayfanın en alt bölümünde yer almakta olan Sohbeti Sonlandır yazısına dokunarak işlemi onaylayınız. Böylece sohbet sonlandırılacaktır.

Instagram grup sohbetlerinin en önemli avantajı gizlilik konusunda daha uygun olmasıdır çünkü WhatsApp platformunda olduğu gibi telefon numaranızı başkaları görmez. Bu nedenle Instagram’ın daha fazla geliştirildiği taktirde grup sohbetleri bakımından da tercih sebebi olabileceğini söyleyebiliriz.

Cevap bırakın