Instagram’da Başkasının Hikayesini Kendi Hikayenizde Paylaşabilirsiniz

Ünlü sosyal medya mecralarından Instagram’da kullanıcıların en sevdiği özelliklerden biri olan hikayelerle ilgili olarak yeni bir içerikle karşınızdayız. Kullanıcılar dilerlerse Instagram hikayelerini kendi hikayeleri üzerinde paylaşabilir. Bunun nasıl yapıldığına değiniyoruz.

Geçtiğimiz yılın sonbahar aylarında Instagram’da hikayeler için çıkan özellikle beraber bir hikayeyi kendi hikayenizde paylaşabilmenize imkan tanınıyor. Bunu gerçekleştirmek için uygulayacağınız adımlar ise son derece basit. Ancak bunun için paylaşılan bir hikayede etiketlenmiş olmanız gerektiğini belirtelim. Bir kişi sizi eklediği zaman otomatik olarak mesaj bildirimi alırsınız. Tıklayıp onay verdiğinizde de kendi hikayenizde paylaşmış olursunuz.

Hikayeyi paylaşmadan önce ilk olarak sağ üst köşede yer alan Aa butonuna tıklayıp etiketlemek istediğiniz kişiyi ‘@kişi ismi’ olarak yazıp açılacak olan kişi önerileri kısmından hikayelerin tekrar paylaşılıp paylaşılmayacağını seçmenizi yarayacak butonu değerlendirin. Hikayeyi yayımladığınız anda etiketlemiş olduğunuz kişiye onu etiketlendiğinize dair bir bildirim ulaşacaktır. Eğer kişi hikayeyi kendi hikayesi içinde paylaşmaya karar verirse o halde onaylayarak bunu gerçekleştirebilir.

Cevap bırakın