Gizli Mail Hesabı Oluşturma Yöntemi

Kaydolduğunuz internet sitelerinde kimliğinizi gizlemek istiyorsanız bunu nasıl yapabileceğinize değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


İnternette bulunan servisleri kullanabilmek için e-posta bilgisi istenmekte olup her internet sitesine kaydolurken mail bilgileri vermek spam e-postaların sayısını artırıyor. Böylece mail hesabınız tehlikeye giriyor. Bu sorunlara karşı uygulanabilecek yöntemlerden biri geçici e-posta oluşturmak olup diğeri de kendinize dair hiçbir kişisel bilginin bulunmadığı bir mail adresi oluşturmaktır. Böylece esas mail adreslerinizi yazmayıp geçici mail adresini yazarak istenmeyen mail tehlikesi yaşamazsınız. Asıl mail adresiniz güvenli kalmış olur.


Gizli mail hesabı oluşturmak için Gmail, Yandex Mail veya benzeri bir e-posta adresine sizinle ilgili hiçbir kişisel bilgiyi girmeden bir takma isim yazabilirsiniz. Aynı zamanda cep telefonu bilgisi de yazmayın. Sadece kurtarma maili ayarlayın. Onun dışındaki hiçbir bilginin şahsınızla ilgili olmamasını sağlayın. Örneğin ad soyad bölümüne yine nickname yazabilirsiniz.


Böylece bir internet sitesine veya platforma kaydolacağınız zaman sizden mail bilgisi istendiğinde sizinle ilgili olmayan bir mail adresi verebilirsiniz ancak kaydolacağınız platformda eğer TC kimlik no, ad soyad gibi bilgiler veriyorsanız o zaman kişisel bilgiler içermeyen bir mail adresi vermenizin hiçbir anlamı kalmayacağını da hesaba katmanız gerekiyor.


Cevap bırakın