Unutulan Eski Hotmail Hesaplarına Ulaşma Yöntemi

Yeni yazımızda unutmuş olabileceğiniz Hotmail hesaplarına nasıl erişebileceğinize değiniyoruz. İşte detaylar…


Özellikle geçmişi uzun yıllara dayanan bir internet kullanıcısıysanız mutlaka bir yerlerde hesap açtığınız ancak artık kullanmadığınız mail adresleri olacaktır. Elbette yıllardır kullanmamanız bir gün ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelmez. Bir an düşündünüz ve eski bir mail adresinize ulaşmak istediniz ancak şifresini ve hesabınızla alakalı pek çok bilgiyi hatırlamıyorsunuz. Peki bu gibi durumlarda ne yapmanız gerekiyor? Yeni yazımızda bu konu üzerine eğilim göstermekteyiz.


Hotmail hesabınıza erişmek istiyorsanız ilk olarak Hotmail Oturum Aç sayfasına gidin. Şifresini hatırlamadınız mail adresinizi girip İleriye tıklayın. Parolanızı mı unuttunuz? linkine tıklayın. Kurtarma işlemi için e – posta eklediyseniz girin. Eğer yoksa Bende bunlardan Hiçbiri Yok’u seçip devam edin. Çıkan form alanında hatırladığınız kadarıyla form bilgilerini girin. Sonra da yeni güvenlik kodunun gelmesini istediğiniz mail adresini forma yazın ve devam edin.


Mail adresinize gelen kodu kopyalayın. Sayfaya geri dönüp kodu kutucuğa yapıştırıp Doğrula butonuna tıklayın. Giriş yapma bağlantısına tekrar döneceksiniz ve bu ekrandan yeni şifrenizi girip oturumunuzu açabilirsiniz.Cevap bırakın