Alfawise V10 A3050 Detaylı İnceleme

Yeni bir inceleme makalesi ile daha sizlerle beraberiz. Hazırlamış olduğumuz bu içeriğimizde oldukça kaliteli olduğu lanse edilen Alfawise V10 A3050 ürününü masaya yatırdık. Bu oyuncu faresi gerçekten de oyuncuların ihtiyaç duyduğu hız, konfor ve kaliteye sahip mi? Gelin bir bakalım.

Aslında bir bilgisayar faresi bilgisayarın en basit parçalarından biri olarak gözükür. Fakat günümüzde bilgisayar fareleri eskisine nazaran çok daha fazla önem kazandı. Bunun en temel sebebi ise kuşkusuz video oyunları. Artık özellikle 90’lı yıllarda doğan kişilerin tamamının yetişkin olmalarıyla birlikte oyuncu kitlesinin yaş aralığı da epey arttı. Bu durum oyun dünyasına daha fazla para ödenmesine ve dolayısıyla oyuncu ekipmanlarının da daha fazla üretilmesine neden oldu. Vaziyet böyleyken karşımıza pek çok birbirinden güzel oyuncu donanımı çıktı. Oyuncu fareleri de bunlardan biri.

Alfawise V10 A3050 isimli oyuncu faresi, özellikle son zamanlarda büyük bir sıçrama gerçekleştiren ve geleceği epey parlak gözüken Alfawise markasının önemli ürünlerinden biri. Öncelikle farenin boyutlarından bahsedecek olursak, hemen hemen her el büyüklüğüne sahip oyuncunun rahatlıkla kavrayıp kullanabileceği standart boyutta bir fare olduğunu söyleyebiliriz. Alfawise V10 A3050, doku olarak oyuncunun elini terletmeyecek bir dokuya sahip olduğu için konforlu olduğunu söyleyebiliriz. Gerek tutuş hissi gerekse eli terletmemesi, konfor konusunda geçerliliğini koruyan bir ürün olduğunu gösteriyor.

Farede sert plastik kasa kullanılmış. Sertleştirilmiş plastik, darbelere karşı biraz daha dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Farenin sol kısmında ileri geri tuşları bulunuyor ve bu tuşlar özellikle internette sörf yaparken bir nebze pratiklik kazandırabiliyor. Destekleyen oyunlarda da yine bu tuşları kullanarak pratik çözümler üretebiliyorsunuz. 4000’e kadar 4 kullanımlı DPI yetisine sahip olan fare, sizlere seçme, kendinize göre düzenleme fırsatı veriyor. Bu fare ile FPS, strateji ve daha pek çok hız gerektiren oyunda başarı yakalayabilmeniz mümkün. Tasarım yapısı olarak sağ ve sol tarafında tırtıklı yüzen yer alan fare, 1.6 metre kadar kablo uzunluğu sayesinde mesafe sorunu yaşatmıyor.

Alfawise V10 A3050’nin makro ayarlarını destekleyen yapısı bulunuyor. Bu ayarları yazılım aracılığıyla ayarlayabilmek mümkün. Son olarak farenin aydınlatmasından da bahsetmemiz lazım çünkü özellikle tasarıma önem veren kullanıcılar için önem arz edebilir. Farenin üzerinde oldukça hoş gözüken RGB Led aydınlatma bulunmakta. Fare genel itibariyle siyah bir renge sahip ancak üzerindeki aydınlatmalar sayesinde klasik bir fareden ayrılıyor.

Ürün genel olarak konforlu ve hızlı. Pek çok niteliği bakımından daha popüler markalar tarafından geliştirilen üst segment oyuncu farelerini aratmıyor. Bu yüzden tercih edilebilecek bir oyuncu ekipmanı olduğunu söyleyebiliriz.