Alienware Yeni Donanımlarıyla İddialı Geliyor

Alienware, özel kablosuz kulaklığını ve oyun faresini duyurdu. Bilgisayar donanımları alanında yeni ataklar yapan Alienware, e-spor oyuncuları için hazırlanıyor.

Alienware Elite oyuncu faresi, e-spor oyuncularına rekabet sağlamak amacıyla geliştirildi. Uzun süreli kullanım nedeniyle terlemeye karşı korumalı olan fare, oyuncuların salise avantajı kazanabilmesi için çok hızlı tepkime sunma gibi bir özelliğe sahip. Böylece reflekslerinizi tam olarak konuşturabilirsiniz.

Alieware kablosuz oyun kulaklığı, yine e-spor oyuncuları düşünülerek tasarlanmış bir cihaz. Ancak diğer oyuncular da daha kaliteli bir ses deniyimi için bu cihazlardan yararlanabilecek. Alienware, E3 2018 kapqsamında bir duyuru gerçekleştirdi.

Frank Azor konu ile ilgili olarak; En iyi oyun çözümlerini sunmak, gerekli yenilikleri yapmak kendilerinin sorumluluğunda olduğunu, oyun deyemini en üst seviyeye çıkarmak adına yeni oyuncu donanımı çözümlerinin sunulduğunu ifade etti.  Yeni çevrimiçi eğitim platformundan söz eden Azor, tamamen yeni çevre birimleri ve kaliteli e-spor ortaklıklarıyla en güzel çözümlerin mümkün olabileceğinin sinyallerini verdi.

E-spor kategorisi gelişiyor

Günümüzde Türkiye’den de pek çok kulüp e-spor alanına dahil oluyor. Örneğin geçtiğimiz dönemde Galatasaray, Beşiktaş gibi dev futbol kulüpleri de bu alana katıldı. E-spor geleceğin spor kategorisi ve bunu futbol kulüpleri bile kabullenmiş durumda.