Apple Glasses İle İlgili Önemli Gelişmeler Yaşanıyor

Apple’ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü Apple Glasses’in ne zaman tanıtılacağına yönelik ve daha pek çok konu ile ilgili önemli bilgiler ortaya çıktı. Gene Munster, Apple’ın stratejileri ile ilgili konuştu.

Sanal gerçeklik gözlükleri günümüzde tam anlamıyla yaygınlaşamadı. Fakat bu ilerleyen süreçte de yaygın olmayacağı anlamına gelmiyor. Pek çok teknoloji şirketi özellikle AR alanında ciddi yatırımlar ortaya koyuyor. Apple da yeni Glasses ile bu yatırımı perçinliyor. Apple, AR piyasasına katılmayı kafasına koymuş gözüküyor ve stratejilerinin merkezinde de bu yatıyor.

Apple ile ilgili yoğun araştırmalar yapan uzman Gene Munster, Glasses tanıtılmadan bir süre önce iki yeni iPhone modelinin tanıtılmasını beklediğini söyledi. AR konusunda Apple’ın atması gereken adımın da bu olduğunun altını çizen Munster, gözlüğün hangi yıl satışa çıkacağını da açık açık ifade etti. Munster’e göre Apple Glasses sanal gerçeklik gözlükleri 2021 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek.

Tim Cook’un geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalardan da Munster’in bu iddialarını doğrulayabilmek mümkün. Çünkü Tim Cook, şu an AR teknolojisi ile sunulacak cihazların hazır olmadığını, sunulabilmesi için belli bir zaman geçmesi gerektiğini ifade etmişti. Bakalım ilerleyen süreçte konu ile ilgili ne gibi gelişmeler yaşanacak?