Apple Texture Uygulaması PC Kullanıcıları İçin Erişime Kapatılıyor

Apple, Texture isimli uygulamayı geçen ay satın aldı ve ardından uygulama ile ilgili kritik kararlar almaya başladı. Yapılan yeni bir açıklamada Apple Texture uygulamasının artık Windows sistemlerde çalışmayacağı ifade edildi.

Texture, dergilerin online ortam üzerinden yayınlanmasını sağlayan, pek çok dergiyi bulabileceğiniz kaliteli bir platform. Apple tarafından geçtiğimiz aylarda satın alınan Texture uygulaması, uzun zamandır Windows ağırlıklı olarak hizmet gösteriyordu. Fakat uygulamanın kullanışlılığı Windows sahipleri tarafından yeterli bulunmuyordu. Pek çok eleştiri alan Texture hakkında Apple, önemli bir karar verdi.

Şirketin aldığı karar doğrultusunda artık Texture uygulamasının Windows işletim sistemi üzerinde çalışmayacağı ifade edildi. Aynı zamanda Texture resmi internet sitesine de PC üzerinden girilmesi mümkün olmayacak. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada hem tarayıcı üzerinden hem de Windows uygulaması üzerinden artık Texture kullanılamaycağı ifade edildi. Son gün olarak da 30 Haziran tarihi açıklandı. Yani 30 Haziran tarihine kadar Texture Windows uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Öte yandan uygulamanın Android ve iOS sürümlerinin yine aktif olacağını, hatta artık Apple’ın iOS ve Android sürümlerinin üzerine düşeceğini söyleyebiliriz. Böylece kullanıcıların en iyi deneyimi elde etmesi amaçlanıyor. Fakat elbette PC kullanıcıları bu gelişmelere tepki gösterecektir.