Çentiğin Tasarımcısı Sharp’tan Gerçek OLED Telefon!

Son zamanlarda akıllı telefon kategorisinde adeta bir furya haline dönen çentikli tasarımın mimarı olan Sharp, şimdi çentikli tasarıma sahip gerçek OLED ekranlı akıllı telefon üzerinde çalışıyor.

Sharp markası akıllı telefonlarda en önemli donanımların piller ve ekranlar olduğunun farkında. Bu doğrultuda kriterlere bağlı kalarak çeşitli araştırmalar ve çalışmalar yapan Sharp, AMOLED ve p-OLED panellerin uzun süredir kullanılmasının dışında gerçek OLED ekranlı, 6.22 inç büyüklüğünde akıllı telefon  Sharp Aquos Zero’yu resmen tanıttı.

Sharp Aquos Zero akıllı telefounun teknik özelliklerine baktığımızda ilk olarak 6.22 inç büyüklüğünde 2992 x 1440p çözünürlüğünde QWHD gerçek OLED ekran dikkat çekiyor. Üründe kullanılan yonga seti ise üst segment modellerden aşina olduğumuz Snapdragon 845 olup telefonda 128 GB dahili depolama alanı ve 6 GB RAM yer alıyor. 3130 mAh büyüklüğünde pile sahip olan Sharp Aquos Zero, doğrudan Android Pie ile piyasaya sürülecek olup uzun bir süre güncelleme desteği de alması bekleniyor.  Telefonda f/1.9 diyfaram açıklıklı 22.6 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksellik selfie kamerası bulunduğunu da belirtelim. Bakalım Sharp bu yeni modeliyle pazarda arzu ettiği başarıyı yakalayabilecek mi?