Chuwi Hi 9 Air Teknik Detayları Belli Oldu

Yükselen tablet üreticilerinden Chuwi, yeni tablet bilgisayarı Hi 9 Air ile geliyor. Ürünün özellikleri ile ilgili teknik ayrıntılara ulaşıldı.

Tabletin 10.1 inç büyüklüğünde 1600 x 2500p çözünürlüğe sahip ekranı bulunuyor. 1600 x 2500p çözünürlüğe pek alışkın değiliz. Chuwi Hi 9 Air bu özellik itibariyle farklılığını ortaya koyuyor. MediaTek Helio X20 çipset ile gelen tablet, 4G teknolojisini desteklemekte. 4 GB RAM’i bulunuyor ve 13 MP çözünürlüğünde bir adet arka kameraya da sahip. Üstelik bu kameranın LED flaş desteği bulunuyor. Aynı zamanda cihazda 5 MP ön kamera da yer alıyor.

Cihazın batarya performansı ise kesinlikle dikkat çekici ve taktire değer. Tam 8000 mAh bataryası ile Chuwi Hi 9 Air, günlerce şarj etmeden kullanabilmeniz için tasarlandı. Tabletin yazılım tarafında da tatmin edici özelliğe sahip olduğunu belirtelim. Chuwi Hi 9 Air, son Android işletim sistemi sürümü olan Android Oreo ile gelecek. Böylece üstün özellikleri yeni yazılım ile kullanabileceksiniz. 8000 mAh bataryanın avantajını da daha çok hissedeceksiniz çünkü güncel işletim sistemi de enerji tasarrufunuza da yardım edecek.

Tabletin ülkemizde satışa çıkarılıp çıkarılmayacağı ve fiyatının ne olacağı şu an için belirsiz. Ancak özelliklerine bakılırsa yüksek bir fiyattan satışa sunulacaktır. Yine de rakiplerine nazaran çok popüler olmayan bir marka ve bu yüzden fiyat konusunda kullanıcıyı caydırıcı bir etiket koymamaya özen gösterecektir.