DARQ Oyunu İle İlgili Sürpriz Görüntüler Ortaya Çıktı

DARQ çok uzun zamandır geliştirilen bir korku oyunu. Aslında oyunda korkutucu derecede unsur pek yok fakat gerilimin çok fazla olduğu, genel olarak çok kasvetli havaya sahip bir oyun.

Yönettiğimiz karakterin psikolojik savaşına tanık olduğumuz DARQ’da, zorlukların üstesinden gelmeye ve bölümleri geçmeye çalışacağız. İsmi gibi karanlık bir evrene sahip olan DARQ, oynayanları gerim gerim gerecek. Oyun aslında 2015 yılında piyasaya sürülecekti fakat yaşanan bazı teknik sorunlar nedeniyle uzun zaman ertelendi. Geliştirici oyun üzerinde yoğun bir çalışma sergileyip şimdi daha hazır bir şekilde bizlerle buluşturuyor.

DARQ ile ilgili YouTube üzerinden yayınlanan bir trailer, oyunun yapısını gözler önüne seriyor. Fragmanda oyundan bazı kesitlere yer verilmiş ve sadece fragmanının bile ürkütücü, aynı zamanda merak uyandırıcı olduğunu belirtmek gerekiyor. Fragmandan görünene göre DARQ, son zamanların en ilginç gerilim oyunlarından biri olarak karşımıza çıkacağa benziyor.

Genel olarak 2D ağırlıklı grafiklere sahip olan DARQ, buna rağmen atmosferi ile kullanıcıları etkileyebilecek bir oyun. İddialara göre oynanış bakımından da alışılmışın dışında olacak ve bu yüzden de tercih edilecek. Aynı zamanda bulmaca öğelerinin de çok fazla olduğu ortaya çıktı. Oyun içerisinde bölümleri geçebilmek için bulmacaları çözmemiz gerekecek.