Democracy 4 Resmen Duyuruldu!

Alanının en iddialı oyunlarından biri olan Democracy serisine şimdi yeni bir oyun daha dahil oluyor. Democracy 4’ün duyurusu gerçekleştirildi. İşte ayrıntılar… 

Özellikle son yıllarda oyun dünyasında video oyunu sayısında inanılmaz bir artış yaşandı. Pek çok oyun serisinin yeni sürümleri de çıkmaya devam edince bu artış daha da belirgin bir hale geldi. Bir gelişme de Democracy cephesinden geldi. Geliştirici ekip, yakında Democracy 4 oyununu piyasaya süreceklerini resmen duyurdu.

Democracy serisi ile ilgili gelen açıklamada, serinin son oyunu olan Democracy 3’ün üzerinden beş yıllık bir süre geçtiği ve artık yeni bir Democracy oyunu piyasaya sürmenin vakti geldiği ifade edildi. Yeni oyunun en belirgin farkı ise modern sorunlarla ilgili olması. Yani Democracy 4 oyununda örneğin siyaseti etkileyen yanlış medya haberleri, sosyal medyanın yanlış kullanımı ve ülkeye zararları gibi hususlar işlenebilecek. Bu gibi durumlarda yönetici olarak yeni çözümler ortaya koymaya çalışacak, gelişen teknoloji ve modern dünyaya adapte olmak için uğraş vereceksiniz.

Democracy 4 oyunun resmi çıkış tarihinin açıklanması için henüz çok erken olsada, ulaştığımız bilgilere göre oyun 2019 yılı içerisinde kesin olarak çıkışını gerçekleştirecek.

Democracy hakkında

Oyunu bilmeyenler için kısaca anlatacak olursak; Democracy 4 oyunu bir politika simulasyon oyunudur. Oyunda siyasi bir lidersiniz ve amacınızın ülkenizi daha güçlü, huzurlu bir hale getirmek. Bunun için aldığınız kararlara dikkat etmelisiniz. Oyun içerisinde özellikle uzlaşımcı olmaz, huzur ortamı üretemezseniz birdahaki seçimde size veda edebilirler! Bu yüzden genel seçimleri göz önünde bulunarak her daim doğru seçimler yapmaya çalışmalı, ülkenizi kalkındırmalısınız.