Denuvo’nun 5.3 Sürümü de Kırıldı

Denuvo sistemi yoğun saldırılar almaya devam ediyor. Bu kez de 5.3 sürümünün kırıldığı ortaya çıktı.

Video oyunları yıllardır özellikle PC platformunda korsanların hedefi oluyor. Oyunların çok pahalı olması nedeniyle oyuncular tarafından da korsan oyunlara yönelik büyük bir ilgi gösteriliyor. Korsan gruplarca kırılıp paylaşılan oyunlar, yıllardır internet ortamında sunuluyor.

Denuvo sistemi korsan grupları engelleyebilmek için kurulan bir sistem olup özellikle son yıllarda ağırlığını hissettirdi. FIFA serisi ve daha pek çok oyunun uzun süre kırılamamasını sağlayan Denuvo, video oyunları için uzun süre koruma sağlamaktaydı. Ancak Denuvo’nun son sürümü olan 5.2 geçtiğimiz günlerde korsan gruplarca kırıldı. Denuvo bunun üzerine hemen harekete geçti ve bu kez 5.3 sürümünü yayınladı. Ancak korsanların çok geçmeden 5.3 sürümünü de kırmayı başardığı ortaya çıktı.

Denuvo 5.3 sürümünün kırılmasıyla birlikte şu an pek çok yeni oyun korsan grupların rahatlıkla kırabileceği bir durumda. Bunların başında Hitman 2 geliyor. Yarın çıkışını gerçekleştirecek olan oyun daha piyasaya sürülmeden kırılmış oldu. Bu vaziyet oyunun geliştiricisine mali yönden zarar verecek gibi gözüküyor.  Denuvo’nun 5.3 sürümünün de kırılmasından sonra bu kez nasıl bir hamle geleceği merakla bekleniyor.