Frostpunk İçin Çıkacak Yeni DLC’ler Ücretsiz Olacak!

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük sanal mağazalarından Steam’e gelen ve aktif olarak satışa sunulan Frostpunk oyunu hakkında yeni gelişmeler yaşandı. Frostpunk için çok sayıda yeni DLC’nin sunulacağı, üstelik bunların tamamen ücretsiz olacağı öğrenildi.

Hayatta kalma oyunları kategorisi eskisine göre biraz daha az ilgi görüyor.  Oyuncularda hayatta kalma türüne karşı belli bir doygunluk var. Ancak kategorinin hala belli bir kemik kitlesi ulunuyor. Frostpunk, hayatta kalma oyunlarına değişik bir bakış açısından yaklaşıyor ve stratejiyi çok fazla ön plana taşıyor.

Frostpunk, geçtiğimiz dönemde Steam üzerinden 50.00 TL fiyat etiketi ilie satışa sunulmuştu. Hakkında yapılan 10.000 kadar incelemede çok olumlu puanlar almayı başaran Frostpunk, böylece fiyatını hakeden bir oyun olduğunu göstermişti.

Oyun hakkında ortaya çıkan yeni sızıntılar, yakında Frostpunk’ın pek çok DLC’e sahip olacağını ve üstelik bunların kullanıcıya ücretsiz olarak sunulacağını gösteriyor. Bu DLC’lerin içeriği şu an için bilinmiyor.

Yeni bir senaryo gelebilir

Ortaya çıkan bilgilere göre Frostpunk için yeni bir senaryo modu çıkacak. Üstelik oyun hakkında çeşitli özelleştirilebilir menüler de kullanıcıya sunulacak. Frostpunk bu fonksiyonları sayesinde önümüzdeki süreçte epey popüler bir hale gelmeyi başarabilir.