Gran Turismo SPORT Güncellemesi Mikro Ödeme Sistemini Getiriyor

Gran Turismo SPORT oyunu için hazırlanan yeni güncelleme, oyuna mikro ödeme sistemi gelmesine neden oluyor. Oyun tutkunları durumdan rahatsız.

Oyun dünyasında geliştiriciler için ek bir gelir kapısı oluşturan mikro ödeme sistemleri, Gran Turismo SPORT güncellemesiyle birlikte oyunun geliştiricisi de bu ek gelir kapısına başvurmuş durumda. Yeni güncellemeyle beraber artık Gran Turismo SPORT oyununda da mikro ödeme sistemi bulunuyor.

Mikro ödeme sistemi Avrupa’da 2 Ağustos tarihinden itibaren açılacak. Minimum 2 Euro’dan başlayan mikro ödemelerin tavan fiyatı belli değil.  Güncellemenin oyuna 8 yeni araba ve 6 araba parçası getirdiğini de belirtelim.

Gran Turismo Sport oyunu yalnızca PlayStation 4 platformu için piyasaya sürülmüştü. Günümüzde milyonlarca insan tarafından oynanmakta.

Mikro ödeme nedir?

Bu sistem oyunlara ilk etapta satın alırken ücret ödemenizin haricinde bir kez daha para ile satın alınabilir ek içerikler çıkarır. Örneğin oyun içerisin daha hızlı giden bir otomobili satın alıp onunla oynamanızı sağlar. Böylece diğer oyunculara karşı bir avantaj elde etmiş olursunuz. Ancak günümüzde mikro ödeme sistemi oyun iştahını kaçırdığı için çok eleştirilmektedir. Bunun nedeni gerçek hayatta zengin olan bir insanın oyunda da zenginliğini konuşturup diğerlerine karşı avantaj elde edecek olmasıdır. Örneğin oyun içerisindeki bir eşya 20 TL’den satıldığında eşyayı alan kişi avantajlı konumda olacakken alamayan oyuncu parası olmadığı için dezavantaja düşecektir. Bu nedenle mikro ödeme sistemine her ne kadar çok fazla eleştiri gelsede geliştiriciler daha fazla para kazanmak adına online tabanlı oyunlarda bu sistemi sürdürmektedir.