Harman Kardon, Akıllı Hoparlörlere Bir Yenisini Daha Ekliyor

Akıllı hoparlör pazarı giderek daha kalabalık bir hale geliyor. Bu kez de Harman Kardon şirketi akıllı hoparlör alanına özel bir ürün çıkarıyor. Ürünün ismi Harman Kardon Astra. İşte cihaz ile ilgili ortaya çıkan ayrıntılar…

Astra isimli kablosuz akıllı hoparlör geliştirilirken Brightstar şirketinden de destek alınmış. Cihazda üç adet tiz hoparlör ve iki pasif verici anten bulunuyor. Ayriyeten 1.75 inç tam menzil çevirici de yer alıyor. Cihazda Amazon dijital asistanı Amazon Alexa bulunuyor. Bas ve ses seviyeleri kullanıcının isteğine göre ayrıntılı bir şekilde ayarlanabiliyor.

Hem yüksek ses hem güzel tasarım hem de kullanışlılık ortaya koymak isteyen Harman Kordon, Astra cihazında genel olarak bu üç unsur üzerinde yoğunlaşmış. Ürünün bu yılın üçüncü çeyreğine doğru satışa çıkarılması bekleniyor.  Fiyatı şu an için belirsizliğini koruyor.

Harman Kordon daha önce de akıllı hoparlör alanına bir ürün sunmuştu. Söz konusu ürünü çok karmaşık bulunmuştu ve Microsoft Cortana kullanıyordu. Şimdi yeni ürününü geliştirirken çok daha tecrübeliydi ve bakalım bu tecrübe şirkete artı bir puan kazandıracak mı?