Huawei’den Mate RS İçin Yeni Güncelleme!

Huawei şirketi Mate RS akıllı telefonu ile ilgili olarak büyük çaplı bir güncelleme yayınladı. Telefona Pie sürümü resmen ulaştı.

Android işletim sisteminin her yıl bir yeni sürümü sunuluyor. Bu sürümlerden sonuncusu Android Pie oldu. Şu an son model telefonlar hızla Pie güncellemesini alıyor ve bunlara yeni telefonlar da ekleniyor. Özellikle Huawei cephesi şu günlerde güncellemeler hususunda son derece hareketli. Bu kez de Mate RS akıllı telefonu için Pie güncellemesi paylaşıldı ve pek çok kullanıcı telefonunu Pie sürümüne yükseltmeye başladı.

Android Pie güncellemesi ilk olarak Kirin 970 işlemcili modeller için ilk etapta beta süreci şeklinde sunuldu. Pek çok pazarda güncellemeyi resmi olarak kullanıcılarına dağıtan Huawei, ürettiği özel modellerden biri olan Mate RS Porsche Design telefonunun da üzerine titriyor ve bunu yayınladığı güncellemeyle bir kez daha gösterdi.  Yeni güncelleme C721E5R1P9 yapı numarasına sahip ve OTA üzerinden kademeli olarak dağıtılmakta. Güncelleme Pie yükseltmesi olduğu için çok fazla özelliği bulnuuyor ancak bunlardan başlıcalarını sayacak olursak; GPU Turbo 2.0, güvenlik iyileştirmeleri, pil iyileştirmesi, yeni hızlı ayarlar menüsü, dijital sağlık geliştirmeleri, daha stabil performans gibi nitelikleri örnek gösterebiliriz.